Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris: 400 meldingen over mogelijk knellende wetten

Staatssecretaris: 400 meldingen over mogelijk knellende wetten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft inmiddels vierhonderd meldingen binnengekregen over wetten en regels die in de praktijk volgens de melders hardvochtig uitpakken. Dat heeft staatssecretaris van Binnenlandse Zaken Alexandra van Huffelen gezegd in debat met de Tweede Kamer. Het kabinet had via een consultatie aan burgers en belangenbehartigers om commentaar gevraagd op regels "waardoor mensen ernstig in de knel komen".

Als reactie op het toeslagenschandaal onderzoekt elk ministerie waar burgers mogelijk in de problemen komen doordat wetten in de praktijk anders uitpakken dan gedacht. Het is volgens Van Huffelen belangrijk dit in de gaten te blijven houden "omdat er ook steeds nieuwe hardheden kunnen ontgaan, omdat de wereld verandert en daar soms de wetgeving achteraan loopt".

In de Tweede Kamer werd gedebatteerd over een belangrijk rapport over problemen bij overheidsorganisaties die wetten uitvoeren. Van Huffelen benadrukte nog eens dat ambtenaren die bij die uitvoerders werken, de ruimte moeten krijgen om af te wijken van de regels als mensen daardoor in specifieke situaties onvoorzien hard worden geraakt.

Hiervoor zijn in veel wetten zogenoemde hardheidsclausules opgenomen, maar het kabinet komt mogelijk met een nieuwe 'visie' op deze wetsbepalingen, aldus de staatssecretaris. Door zo'n clausule kunnen ambtenaren nu vooral "in heel uitzonderlijke, niet voorziene omstandigheden" uitzonderingen maken op de regels. Het kabinet wil dat mensen die bij uitvoerders werken veel meer vrijheid krijgen afwijkende oordelen te geven, zodat wordt gehandeld naar "de bedoeling van de wet in plaats van wat er precies is beschreven".

Dat ambtenaren vrijheid moeten krijgen om deze 'menselijke maat' toe te passen, is een van de belangrijkste aanbevelingen van de Kamercommissie die het rapport over de uitvoerders heeft geschreven.

Meer uit Binnenland

Om 19.00 uur had 44 procent gestemd in azc-referendum Haaksbergen

HAAKSBERGEN (ANP) - Van de kiesgerechtigde inwoners van Haaksbergen had woensdag om 19.00 uur 44 procent een stem uitgebracht in het referendum over de opvang van asielzoekers. Dat betekent dat het referendum geldig is.

1 uur geleden
CJIB positief over kwijtschelding ophoging verkeersboetes

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) is positief over de nieuwe mogelijkheid een ophoging van een verkeersboete kwijt te schelden om te voorkomen dat mensen nog verder in problemen komen. Sinds medio vorig jaar heeft het CJIB dat bijna vierhonderd keer gedaan, schrijft staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66) aan de Kamer.

3 uur geleden
Bijna duizend schademeldingen na aardbeving Drenthe

ROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving bij het Drentse gasveld Eleveld, nabij Assen, is opgelopen naar 955. Dat meldt de Commissie Mijnbouwschade. Dinsdagmiddag ging het nog om 630 meldingen.

5 uur geleden
Meer advocaten in Nederland, sociale advocatuur blijft krimpen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal advocaten in Nederland groeide afgelopen jaar met iets meer dan 1,5 procent tot 19.046, meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA). Het aantal sociaal advocaten blijft krimpen.

5 uur geleden
OM in België eist in hoger beroep vijf jaar cel in Funcapszaak

ANTWERPEN (ANP) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep vijf jaar cel geëist tegen de eigenaren van de website Funcaps voor de handel in illegale medicijnen. De rechtbank in Mechelen legde Jord van W. (31) en Stefan P. (30) eerder beiden een werkstraf van 120 uur op. Hun bedrijf kreeg toen een boete van 80.000 euro. Zowel het OM als de verdachten gingen daartegen in hoger beroep.

6 uur geleden
Nederland stuurt alleenstaande asielmannen weer terug naar België

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil alleenstaande mannelijke asielzoekers weer terugsturen naar België. Europese landen mogen asielzoekers terugsturen naar het land waar zij zich als eerste hebben gemeld. Maar de Raad van State verbood afgelopen zomer om alleenstaande mannen terug te sturen naar het zuidelijke buurland, omdat zij daar volgens de hoge bestuursrechter slecht worden opgevangen. De minister gaat deze mensen per direct weer terugsturen, omdat zij volgens hem nu wel een opvangplaats kunnen krijgen.

6 uur geleden
Cameratoezicht rond mogelijke kampioenswedstrijd PSV bij Telstar

VELSEN (ANP) - Bij het stadion in Velsen-Zuid waar zondag de Eredivisiewedstrijd tussen Telstar en PSV wordt gespeeld, wordt die middag en avond cameratoezicht gehouden. De burgemeester van de Noord-Hollandse gemeente heeft dat besloten na recente ongeregeldheden rond het stadion.

6 uur geleden