Staatsschuld daalt en koopkracht neemt met 1,8 procent toe
DEN HAAG (ANP) - De koopkracht neemt volgend jaar gemiddeld met 1,8 procent toe. Dat staat in de miljoenennota, bevestigen bronnen. Verder daalt de staatsschuld naar 46,9 procent. De raming van het Centraal Planbureau (CPB) vorige maand was nog 47,4 procent.
De miljoenennota is naar verschillende media gelekt. Het stuk wordt dinsdag op Prinsjesdag openbaar gemaakt door het kabinet.
Diverse maatregelen die dan worden aangekondigd waren al eerder naar buiten gekomen. Zo trekt het kabinet dik 2 miljard euro uit voor armoedebestrijding. Verder gaat de huurtoeslag omhoog naar maximaal 416 euro en gaat de arbeidskorting naar 115 euro. Ook wordt een bezuiniging op jonggehandicapten geschrapt.
Extra geld
Het kabinet haalt extra geld op door hoge inkomens sneller in de hoogste belastingschijf te laten vallen. Dat moet 1,6 miljard opleveren. Ook gaat de accijns voor alcohol en tabak omhoog.
Huishoudens met een inkomen tot 29.500 euro gaan er gemiddeld gezien het minst op vooruit, met 1,1 procent. Wie tussen de 47.500 duizend en 107.500 euro verdient, ziet een plus van 2,1 procent tegemoet. Over het algemeen pakt de miljoenennota gunstig uit voor werkenden, tweeverdieners en gezinnen met kinderen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Toenmalig minister Mariëlle Paul (VVD) van Sociale Zaken hield in oktober 2025 een besluit over het loon van arbeidsmigranten bewust stil tot na de Tweede Kamerverkiezingen. Het gaat om het besluit dat voor werkgevers de optie openhoudt om een deel van het minimumloon voor arbeidsmigranten in te houden voor huisvesting.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Premier Rob Jetten zei tijdens de opening van een hoogspanningsstation in Antwerpen dat Nederland en België meer moeten samenwerken voor stroomproductie. Het gaat volgens Jetten onder meer over waterstof, kern- en windenergie.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die afgelopen week vanuit Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta zijn gegaan en van daaruit eventueel naar Nederland komen om asiel aan te vragen, worden teruggestuurd naar Spanje, schrijft asielminister Bart van den Brink in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de CDA-minister is er voor zover bekend niemand vanuit Ceuta doorgereisd naar Spanje of een ander land.
3 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten moedigt jonge lhbti'ers aan daar openlijk voor uit te komen. Zijn boodschap aan hen "gaat terug naar mijn eigen ervaring toen ik 15, 16 was en dacht: o mijn hemel, ga ik ooit openlijk mezelf durven zijn. Het ís spannend, maar het wordt eigenlijk alleen maar beter zodra je die stap hebt durven zetten. En dat geldt eigenlijk ook nog steeds anno 2026 in Nederland", zei hij tegen een ANP-verslaggever.
5 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Pride is zowel een feest als een protest. Dat zei burgemeester Femke Halsema zaterdagochtend tegen een ANP-verslaggever voorafgaand aan de Canal Parade.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt dat Spanje "moet doen wat nodig is" om de grens bij de exclave Ceuta, die volledig is omsloten door Marokko, te beschermen. Dat schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Binnen 24 uur drongen bijna 50.000 migranten Ceuta binnen, bijvoorbeeld zwemmend via de zee of door over hekken te klimmen.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten heeft de bekladdingen van onder meer huizen in de Brabantse plaats Engelen veroordeeld. "Wat een lelijk vandalisme", aldus de premier in een bericht op X. In Engelen werden eerder deze week woningen en auto's beklad met leuzen tegen de komst van een asielzoekerscentrum in het dorp, dat bij de gemeente Den Bosch hoort.
1 week geleden