Staatsoliebedrijf Libië verwacht productiedaling tot 72.000 vaten
TRIPOLI (ANP) - De Libische staatsoliemaatschappij (NOC) verwacht dat de productie, die al was gehalveerd, op zeer korte termijn zal dalen tot 72.000 vaten per dag. Dat heeft een woordvoerder gezegd. Oorzaken zijn het sluiten van exporthavens, blokkeren van pijpleidingen en daarmee het stilleggen van de winning op de grootste velden door krijgsheer Khalifa Haftar. Het door een burgeroorlog verscheurde Noord-Afrikaanse kan in principe dagelijks meer dan 1,2 miljoen vaten oppompen.
Haftar ontbrak bij de Libië-top in Berlijn, waar betrokken landen en organisaties een VN-wapenembargo afspraken en een bescheiden stapje zetten op weg naar een staak-het-vuren. De Amerikaanse buitenlandminister Mike Pompeo was een van de meest optimistische deelnemers. Hij was van mening dat er progressie is geboekt richting een bestand. Pompeo zei voor vertrek naar Colombia hoop te hebben dat de olieproductie en uitvoer door dat positieve resultaat weer op gang komen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.
2 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
9 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
11 uur geleden