Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatsmedia: president Assad is en blijft in Damascus

Staatsmedia: president Assad is en blijft in Damascus

DAMASCUS/CAÏRO (ANP/AFP/RTR) - De Syrische president Bashar al-Assad is aan het werk in Damascus en blijft dat doen, melden staatsmedia. Ze weerspreken geruchten en mediaberichten dat Assad de hoofdstad verlaat of al heeft verlaten. Buitenlandse media en rebellen verspreiden valse geruchten om chaos te scheppen, net als in eerdere oorlogen in het land, aldus de Syrische autoriteiten.

Onder de berichten over het eventuele vertrek van Assad was een artikel in de Wall Street Journal (WSJ) dat stelde dat Egypte en Jordanië erop hebben aangedrongen dat Assad Syrië verlaat. De Egyptische regering heeft dit volgens plaatselijke media tegengesproken. De WSJ meldde ook dat Assads vrouw Asma en hun drie kinderen afgelopen week naar Rusland zijn uitgeweken.

Het bewind in Syrië weerspreekt voorts dat in het zuiden van het land een groot rebellenoffensief gaande is waarvoor regeringstroepen zich terugtrekken. Volgens het leger zijn militairen "gehergroepeerd" nadat soldaten op afgelegen controleposten waren aangevallen door "terroristische elementen".

Homs

Rebellen zeggen de zuidelijke provincies Daraa en Sweida vrijwel helemaal te hebben ingenomen. Ze trekken naar eigen zeggen vanuit het zuiden naar de rand van Damascus. Volgens de Syrische staatsmedia is dat evenmin waar. Wel zijn volgens deze media in delen van de regio Damascus "slapende cellen" van rebellengroepen de straat op gegaan om paniek te veroorzaken.

Van felle gevechten in het zuiden spreken de strijdende partijen kennelijk niet. Rebellen en legerwoordvoerders zeggen dat er hevig wordt gevochten bij de steden Hama en Homs. Daarbij wordt volgens het leger veel artillerie ingezet en zijn er luchtaanvallen door Syrische en Russische gevechtsvliegtuigen. Hama is al in handen van de rebellen.

De val van Homs, de derde stad van het land die 130 kilometer ten noorden van de hoofdstad ligt, zou Damascus afsnijden van verbindingen over land met de kustprovincies Latakia en Tartus. Daar komt de alawitische familie Assad vandaan en wonen veel alawieten die ongeveer 13 procent van de Syrische bevolking vertegenwoordigen. Veel alawieten vrezen vervolging als Assads regime instort.

Meer uit Buitenland

Levenslang voor man die echtgenote in brand stak in Duitse tram

ERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".

18 minuten geleden
Dodental stijgt na overstromingen en aardverschuivingen Sumatra

JAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.

44 minuten geleden
Ook Frankrijk voert vrijwillig dienjaar in om soldaten te werven

VARCES (ANP) - Ook Frankrijk grijpt terug op een vorm van militaire dienst. Naar het voorbeeld van vooral Noord-Europese landen als Nederland en Duitsland voert Frankrijk een vrijwillig dienjaar voor jongeren in. De "nationale dienst" gaat komende zomer van start, heeft president Emmanuel Macron bekendgemaakt. Van een dienstplicht, die in de jaren 90 werd afgeschaft, is voorlopig geen sprake.

50 minuten geleden
Paus Leo aangekomen in Ankara tijdens eerste buitenlandse reis

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.

1 uur geleden
Ex-premier Bangladesh veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.

2 uur geleden
China waarschuwt Japan: pijnlijke gevolgen bij escalatie Taiwan

BEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.

2 uur geleden
Dodental Hongkong passeert 50, brand onder controle

HONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.

5 uur geleden