Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatsbosbeheer sluit kampeerterreinen

Staatsbosbeheer sluit kampeerterreinen

AMERSFOORT (ANP) - Alle 42 kampeerterreinen van Staatsbosbeheer zijn maandag gesloten om verspreiding van het coronavirus te voorkomen. De locaties blijven in elk geval tot 6 april dicht. Ook hebben Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten alle bezoekerscentra gesloten, terwijl geplande excursies niet doorgaan.

Beide natuurorganisaties roepen wandelaars op om drukke plekken te mijden. Volgens Natuurmonumenten was het in het afgelopen weekeinde duidelijk drukker dan gewoonlijk in de natuurgebieden. "We adviseren dringend om niet allemaal naar dezelfde plek te gaan, zoals bijvoorbeeld de Posbank in Rheden. Als je ziet dat het op een parkeerterrein behoorlijk druk is, rij dan even door tot een rustiger plek", aldus Natuurmonumenten. Een ander advies is om er niet in groepsverband op uit te trekken.

Boswachters van beide organisaties die buiten werken zijn wel aan de slag, onder meer om toezicht te houden. "Zij lopen meestal alleen in uitgestrekte gebieden. Dat kan geen kwaad. Maar als ze gezondheidsklachten krijgen moeten ze uiteraard thuisblijven en dat geldt ook voor wandelaars of fietsers die zich niet goed voelen", zegt Staatsbosbeheer.

Meer uit Binnenland

Utrecht: Kom niet meer naar de stad tijdens Koningsnacht

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.

4 uur geleden
Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

5 uur geleden
Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

11 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

12 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

14 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

14 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

16 uur geleden