
Staatsbosbeheer ruimt westelijk Rivierengebied op na hoogwater
AMERSFOORT (ANP) - Staatsbosbeheer zoekt vrijwilligers om volgende week donderdag mee te helpen met het opruimen van het westelijk Rivierengebied. In de uiterwaarden langs de Waal is na de hoogwatergolf van begin deze maand veel rommel achtergebleven. In het oostelijk deel van het Rivierengebied staat nog water op het land. Daar kan pas later worden opgeruimd.
Op de oevers van de Maas in Zuid-Limburg is veel groot afval uit Belgiƫ aangespoeld, zoals koelkasten, kliko's en olievaten. Dat is volgens boswachter Claudia Wessel in het Rivierengebied anders: daar ligt vooral heel veel kleiner en plastic afval.
Volgens Wessel heeft de enorme kracht van het hoogwater in de Waal veel schade veroorzaakt aan bankjes, routeborden, hekken en rasters. Staatsbosbeheer inventariseert die schade en herstelt het zo snel mogelijk. In de uiterwaarden loopt namelijk veel vee en dat kan niet terug naar het land als hekken en rasters kapot zijn. Hoe lang het herstelwerk gaat duren is nog niet te zeggen.
Staatsbosbeheer gaat donderdag met vrijwilligers op pad in de Gamerensche waarden, de Breemwaard en de Dreumelsche waard. Daarnaast rijdt er tussen Beneden-Leeuwen en Slot Loevestein een busje om gevulde vuilniszakken van opruimers op andere plekken op te halen.
Meer uit Binnenland
HARLINGEN (ANP) - Vijf kinderen zijn zondagavond lichtgewond geraakt bij een aanvaring tussen een zeilcharter en een vrachtschip bij de stroomgeleidingsdam de Pollendam voor de kust van Harlingen. Dat meldt een woordvoerder van de reddingsdienst KNRM.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Poppodium 013 in Tilburg heeft het optreden dat de Britse rap-punkgroep Bob Vylan daar dinsdag zou geven, geannuleerd. De popzaal doet dat na uitspraken die de groep zaterdag tijdens een show in Paradiso in Amsterdam deed. Volgens onder meer De Telegraaf riep de band onder meer "Fuck de fascisten, fuck de zionisten. Ga ze vinden op straat."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakgenoten van Gerard Cox staan op sociale media stil bij het overlijden van de zanger, acteur en cabaretier. Cox overleed zaterdag op 85-jarige leeftijd aan de gevolgen van slokdarmkanker.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bij omroep KRO-NCRV zal Gerard Cox herinnerd worden om zijn "vakmanschap, humor en warmte". Dat laat een woordvoerder van de omroep weten naar aanleiding van het overlijden van de acteur. Cox speelde tussen 1994 en 2009 zestien seizoenen de hoofdrol in de comedyserie Toen was geluk heel gewoon. De serie werd uitgezonden bij de KRO.
14 uur geledenBEVERWIJK/HAARLEM (ANP) - In Beverwijk en in Haarlem zijn rondom de onrust van rivaliserende groepen twee jongeren aangehouden voor "overtreding van de wet wapens en munitie", meldt de politie zondag. Een woordvoerder wil wegens het onderzoek niet toelichten wat ze precies bij zich hadden.
15 uur geledenMIJNSHEERENLAND (ANP) - Gerard Cox is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management laten weten aan het ANP. De zanger is zaterdagochtend overleden in zijn huis in het Zuid-Hollandse dorp Mijnsheerenland.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Kinderboekenweekgeschenk geeft dit jaar eenmalig toegang tot een aantal Nederlandse pretparken. Van 4 oktober tot en met 2 november mag een kind tot en met 12 jaar op vertoon van het boek, mits begeleid door een betalende volwassene, gratis naar binnen bij Avonturenpark Hellendoorn of Familiepark Drievliet, meldt boekenkoepel CPNB. Het Kinderboekenweekgeschenk 2025 is Lexie van auteur Kevin Hassing.
17 uur geleden