Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatsbosbeheer kan onderhoud wegen en paden niet meer betalen

Staatsbosbeheer kan onderhoud wegen en paden niet meer betalen

AMERSFOORT (ANP) - Staatsbosbeheer kan het onderhoud aan wandel- en fietspaden in de natuur niet meer betalen. Ook het onderhoud aan wildkansels, uitkijktorens en kanoaanlegplaatsen komt in gevaar. Dat komt doordat de dienst nu al ongeveer tien jaar structureel te weinig geld krijgt van de provincies, die moeten betalen voor het onderhoud van recreatieve voorzieningen in natuur en landschap. De dienst gaat voorzieningen sluiten als de staat van onderhoud te gevaarlijk wordt, zegt een woordvoerder van Staatsbosbeheer.

De ANWB waarschuwt dinsdag voor afsluiting van natuurgebieden door de structurele onderfinanciering van Staatsbosbeheer. De ANWB is bezorgd dat de 150 tot 200 miljoen bezoekers die Staatsbosbeheer jaarlijks ontvangt voor afgesloten natuurgebieden komen te staan, terwijl de behoefte om buiten te recreëren alleen maar toeneemt. Er is meer geld nodig, spoort de ANWB aan.

Sinds de provincies verantwoordelijk zijn voor de kosten van recreatieve voorzieningen is het bedrag dat Staatsbosbeheer per hectare natuur per jaar krijgt gehalveerd naar 45 euro, aldus de woordvoerder. "Dat is te weinig om de zaken netjes in orde te houden. Dat is nu al jaren zo en we gaan nu de gevolgen zien. We hebben het punt bereikt dat er geen geld meer is voor reparaties. Als een fietspad vol scheuren en spleten zit door groeiende boomwortels zullen we het moeten sluiten. Het bedrag dat we nu krijgen van de provincies dekt maar een derde van de werkelijke kosten. Terwijl natuurgebieden belangrijk zijn voor de regionale economie."

'Geen entreeprijzen'

Staatsbosbeheer heeft als overheidsdienst weinig mogelijkheden om zelf voor extra inkomen te zorgen. "Onze opdracht is het beleefbaar maken en houden van de natuur voor iedereen. We kunnen en willen geen entreeprijzen gaan vragen. We verdienen wel wat aan kampeerterreinen, houtverkoop en verpachten van grond, maar ons eigen vermogen daalt snel. Het is goed dat de ANWB daar nu ook aandacht voor vraagt", aldus de zegsman.

Staatsbosbeheer beheert ongeveer 1000 kilometer fietspaden, ruim 15.000 kilometer wandelpad en 2100 kilometer ruiterpaden. Daarnaast zorgt de dienst voor bruggen, uitkijktorens, aanlegplaatsen en parkeerplaatsen.

Meer uit Binnenland

Nabestaanden MH17: uitspraak enorme steun in de rug

DEN HAAG (ANP) - Voor nabestaanden van de slachtoffers van vlucht MH17 is het "een enorme steun in de rug" dat het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) Rusland verantwoordelijk houdt voor het neerhalen van het toestel. "Het is erkenning voor wat wij als nabestaanden allang wisten. Toch is het belangrijk om die erkenning te krijgen. Het kan niet zo zijn dat een land hier zomaar mee wegkomt", reageert voorzitter Piet Ploeg van de Stichting Vliegramp MH17 op de uitspraak.

25 minuten geleden
Ruim 100.000 reiskostenclaims na NS-staking, oordeel duurt langer

UTRECHT (ANP) - De NS heeft meer dan 100.000 aanvragen ontvangen van mensen die een vergoeding willen voor de reiskosten die ze moesten maken toen het treinverkeer onlangs stillag door stakingen. In een mail aan gedupeerden meldt de spoorvervoerder dat de behandeling van aanvragen hierdoor langer kan duren. Normaal gebeurt dat binnen vier weken, maar de NS heeft iets meer tijd nodig om elke aanvraag "met zorg" te behandelen.

35 minuten geleden
Claim stichting tegen 'buitensporige winst' op medicijn afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - De rechter doet geen uitspraak over de "buitensporige winsten" die de Amerikaanse farmaceut AbbVie zou hebben gemaakt met het reumamedicijn Humira. Een eis van de stichting Farma ter Verantwoording is woensdag afgewezen. Volgens de rechtbank in Amsterdam is de organisatie niet ontvankelijk en daarom komt er geen inhoudelijk oordeel. De stichting denkt nog na over volgende stappen.

1 uur geleden
Mensenrechtenhof: Rusland schond mensenrechten met neerhalen MH17

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens oordeelt dat Rusland verantwoordelijk is voor het neerhalen van vlucht MH17 en daarmee mensenrechten heeft geschonden. Onder andere het recht op leven, vastgelegd in het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens is volgens het Hof geschonden.

1 uur geleden
Franse en Spaanse snelwegen weer open na bosbranden

DEN HAAG (ANP) - De snelwegen in Frankrijk en Spanje die dicht waren door bosbranden zijn sinds woensdagochtend vroeg weer open. Volgens de verkeersdienst van de ANWB moet het verkeer er nog wel rekening mee houden dat het vuur kan oplaaien.

2 uur geleden
Raad van State oordeelt tegen boetes na zakken inburgeringsexamen

DEN HAAG (ANP) - Statushouders mogen niet standaard worden beboet als ze hun inburgeringsexamen niet op tijd halen, oordeelt de Raad van State. Daarmee volgt de hoogste bestuursrechter een eerdere uitspraak van het Hof van Justitie van de Europese Unie, die voorschreef dat dit alleen bij uitzondering is toegestaan.

2 uur geleden
Tientallen kilo's cocaïne onderschept in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft dinsdag 92 kilo cocaïne onderschept in de Rotterdamse haven, met een straatwaarde van ruim 2 miljoen euro. De drugs werden gevonden in twee containers die op hetzelfde schip stonden. De partij is inmiddels vernietigd.

3 uur geleden