Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatsbosbeheer kan onderhoud wegen en paden niet meer betalen

Staatsbosbeheer kan onderhoud wegen en paden niet meer betalen

AMERSFOORT (ANP) - Staatsbosbeheer kan het onderhoud aan wandel- en fietspaden in de natuur niet meer betalen. Ook het onderhoud aan wildkansels, uitkijktorens en kanoaanlegplaatsen komt in gevaar. Dat komt doordat de dienst nu al ongeveer tien jaar structureel te weinig geld krijgt van de provincies, die moeten betalen voor het onderhoud van recreatieve voorzieningen in natuur en landschap. De dienst gaat voorzieningen sluiten als de staat van onderhoud te gevaarlijk wordt, zegt een woordvoerder van Staatsbosbeheer.

De ANWB waarschuwt dinsdag voor afsluiting van natuurgebieden door de structurele onderfinanciering van Staatsbosbeheer. De ANWB is bezorgd dat de 150 tot 200 miljoen bezoekers die Staatsbosbeheer jaarlijks ontvangt voor afgesloten natuurgebieden komen te staan, terwijl de behoefte om buiten te recreëren alleen maar toeneemt. Er is meer geld nodig, spoort de ANWB aan.

Sinds de provincies verantwoordelijk zijn voor de kosten van recreatieve voorzieningen is het bedrag dat Staatsbosbeheer per hectare natuur per jaar krijgt gehalveerd naar 45 euro, aldus de woordvoerder. "Dat is te weinig om de zaken netjes in orde te houden. Dat is nu al jaren zo en we gaan nu de gevolgen zien. We hebben het punt bereikt dat er geen geld meer is voor reparaties. Als een fietspad vol scheuren en spleten zit door groeiende boomwortels zullen we het moeten sluiten. Het bedrag dat we nu krijgen van de provincies dekt maar een derde van de werkelijke kosten. Terwijl natuurgebieden belangrijk zijn voor de regionale economie."

'Geen entreeprijzen'

Staatsbosbeheer heeft als overheidsdienst weinig mogelijkheden om zelf voor extra inkomen te zorgen. "Onze opdracht is het beleefbaar maken en houden van de natuur voor iedereen. We kunnen en willen geen entreeprijzen gaan vragen. We verdienen wel wat aan kampeerterreinen, houtverkoop en verpachten van grond, maar ons eigen vermogen daalt snel. Het is goed dat de ANWB daar nu ook aandacht voor vraagt", aldus de zegsman.

Staatsbosbeheer beheert ongeveer 1000 kilometer fietspaden, ruim 15.000 kilometer wandelpad en 2100 kilometer ruiterpaden. Daarnaast zorgt de dienst voor bruggen, uitkijktorens, aanlegplaatsen en parkeerplaatsen.

Meer uit Binnenland

PBL: minimaal 150.000 hectare meer natuur nodig in 2050

DEN HAAG (ANP) - Om de natuur-, water- en klimaatdoelen te halen, moet in 2050 minimaal 150.000 hectare landbouwgrond natuur zijn geworden. Dat schrijft het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een studie naar de toekomst van de landbouw en natuur. Het komt neer op ongeveer de oppervlakte van de provincie Utrecht.

8 uur geleden
Curaçaose minister Silvania neemt ontslag en gaat parlement in

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft minister Javier Silvania woensdagmiddag (lokale tijd) zijn ontslag bij de gouverneur ingediend na een conflict met zijn partij MFK. Statenlid van die partij, Tyrone Boekhoudt, heeft zijn zetel opgegeven om de minister een plaats te gunnen in het parlement. Daar zal Silvania gebruik van maken.

11 uur geleden
Provincie Noord-Holland wil meer huizen: goed is goed genoeg

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil met de afspraak "goed is goed genoeg en snelheid telt" gemeenten stimuleren bij woningbouwprojecten sneller knopen door te hakken. Slimmere planning en het oplossen van netcongestie, stikstofproblemen en personeelstekorten moeten gemeenten in staat stellen de komende jaren meer huizen neer te zetten.

16 uur geleden
Arrestanten bij anti-azc-protest Uithoorn weer vrij

UITHOORN/HOUTEN (ANP) - De vier mensen die zijn opgepakt bij een protest tegen asielzoekerscentra in Uithoorn zijn allemaal weer vrij, meldt een politiewoordvoerder. De vijf arrestanten die bij een demonstratie over asielopvang in Houten werden opgepakt, zitten volgens een woordvoerster nog vast. De mobiele eenheid moest in beide plaatsen dinsdagavond in actie komen toen de sfeer omsloeg bij de protesten.

16 uur geleden
Zwaargewonde na steekpartij op markt in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Aan de Paul Krugerstraat in Rotterdam was woensdagmiddag een steekpartij, meldt de politie. Daarbij is een man zwaargewond geraakt. De politie heeft een verdachte aangehouden.

16 uur geleden
UvA onderzoekt opzeggen van lopende samenwerkingen met Israël

AMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) onderzoekt of het juridisch mogelijk is om lopende samenwerkingsprojecten waaraan wetenschappers uit Israël deelnemen op te zeggen. "We hebben met afschuw geconstateerd dat er steeds meer (wetenschappelijk) bewijs is dat er sprake is van een genocide in Gaza", legt de universiteit uit.

17 uur geleden
Amsterdammer (39) aangehouden voor mensenhandel

AMSTERDAM (ANP) - Een 39-jarige Amsterdammer is aangehouden voor mensenhandel, mensensmokkel en witwassen. Hij werd dinsdag opgepakt in een wooncomplex aan de Jan Tooropstraat in Amsterdam Nieuw-West.

18 uur geleden