Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatsbosbeheer heeft 8 miljoen euro extra nodig voor toezicht

Staatsbosbeheer heeft 8 miljoen euro extra nodig voor toezicht

BREDA (ANP) - Staatsbosbeheer heeft bijna 8 miljoen euro extra nodig om toezicht te kunnen houden op de veiligheid in de natuurgebieden. De beheerorganisatie zegt nu niet genoeg boa's te hebben om alle toezicht- en handhavingstaken uit te voeren. In sommige gebieden is daardoor helemaal geen boa actief.

Staatsbosbeheer heeft uitgerekend wat per natuurgebied nodig is om voor voldoende toezicht te zorgen. "Om alles goed te kunnen doen, hebben we 59 fte extra nodig." Op dit moment heeft de organisatie 87 boa's in dienst, gezamenlijk goed voor 69 fte. Staatsbosbeheer vraagt het Rijk en de provincies daarom om hun bijdrage structureel met bijna 8 miljoen te verhogen.

Afgelopen jaar ontving Staatsbosbeheer voor al haar taken 31 miljoen euro van het Rijk en bijna 73 miljoen van de provincies via het Subsidiestelsel Natuur en Landschap. Slechts een klein deel van die bedragen is echter bedoeld voor toezicht en handhaving. Staatsbosbeheer beheert met ruim 1400 medewerkers meer dan 270.000 hectare aan bos, natuur en landschap in Nederland.

Geen boa's

"Boa's zijn onze ogen en oren, ze kennen ieder paadje en ieder plekje in de gebieden die we beheren", zegt een woordvoerder. "Ze dragen daardoor bij aan de veiligheid. Onze boa-organisatie is de afgelopen jaren geprofessionaliseerd, zowel qua opleiding als qua uitrusting met onder meer pepperspray en bodycams. Dat is nodig ook, omdat de politie zich heeft teruggetrokken uit de natuurgebieden. Maar we krijgen onze capaciteit slechts met kunst-en-vliegwerk op orde."

Zo had Staatsbosbeheer in de eerste negen maanden van dit jaar geen boa rondlopen in de Brabantse Kempen. Boswachters hielden in die tijd bij hoeveel strafbare feiten ze tegenkwamen. "Dat zijn er tot oktober 1627", aldus de woordvoerder. In bijna de helft van de gevallen ging het om motorcrossers die op plekken reden waar ze niet mogen komen. De boswachters stuitten ook op vernielingen, stroperij, dumpingen en illegale kampeerders. "Omdat er geen boa actief is, konden deze meldingen niet worden opgevolgd."

Meer uit Binnenland

Kamer wil dat kabinet nog niet besluit over Lelystad Airport

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het huidige demissionaire kabinet geen besluit neemt over het openen van Lelystad Airport voor burgerluchtvaart. Een motie van GroenLinks-PvdA met dat verzoek is ondertekend door een Kamermeerderheid.

7 minuten geleden
Excuses van rechtbank in Stint-zaak na vragen over noodknop 

DEN BOSCH (ANP) - In de strafzaak over het ongeluk met een Stint in Oss heeft de rechtbankvoorzitter woensdag excuses aangeboden aan de advocaten van de Stint-ondernemers. Daarmee heeft de rechtbank in Den Bosch een mogelijke wraking door advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops voorkomen.

17 minuten geleden
UMC ziet vijf Nederlandse hotspots van ernstig astma bij kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen hebben een grotere kans op ernstig astma als ze in een huurwoning wonen, een migratieachtergrond hebben en als ze opgroeien in een gezin met een laag inkomen. Dat staat in een grote studie van het Amsterdam UMC in samenwerking met het Amsterdam Health and Technology Institute.

26 minuten geleden
OM: agenten handelden juist bij fatale achtervolging Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het OM concludeert op basis van onderzoek dat de agenten die betrokken waren bij de achtervolging van een personenauto waarvan de bestuurder uiteindelijk tegen een boom reed, niets te verwijten valt. Bij het ongeval op donderdagochtend 4 december op de Bezuidenhoutseweg in Den Haag kwamen drie jongvolwassenen om en raakte er één zwaargewond.

1 uur geleden
Dierenbescherming rukt vaker uit voor meldingen van vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming ziet dit jaar een "enorme stijging" van het aantal meldingen van vermoedelijke vogelgriep. Het gaat om bijna vijf keer zoveel meldingen als een jaar geleden, meldt de organisatie woensdag.

2 uur geleden
Nederlandse wetenschappers vertrekken door verouderde computers

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse wetenschappers moeten steeds vaker naar het buitenland om hun onderzoek te kunnen doen. Dat komt omdat er te weinig wordt geïnvesteerd in de huidige Nederlandse digitale infrastructuur, stellen de Nederlandse ICT-organisatie van onderwijs- en onderzoeksinstellingen SURF en de Nederlandse organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) in een woensdag verschenen onderzoeksrapport.

3 uur geleden
Kosten gemeenten bijna 8 procent omhoog in 2024

DEN HAAG (ANP) - De kosten van gemeenten voor bijvoorbeeld jeugdzorg, vluchtelingenopvang, bijstand en bestuur zijn vorig jaar met bijna 8 procent gestegen tot 80,9 miljard euro. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat komt volgens het CBS neer op een kostenstijging van 5,8 miljard euro in vergelijking met 2023.

5 uur geleden