Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatsbosbeheer beraadt zich over toekomst Lombokbos Leersum

Staatsbosbeheer beraadt zich over toekomst Lombokbos Leersum

AMERSFOORT (ANP) - Staatsbosbeheer gaat met onder meer de gemeente Utrechtse Heuvelrug nadenken over de toekomst van het Lombokbos aan de noordkant van Leersum. Een deel van dat bos is compleet weggevaagd door het noodweer van vrijdag. Alle bomen zijn omgewaaid. Het is de vraag wat er nu moet gebeuren met het gebied, dat geen bos meer is, aldus gebiedsbeheerder Staatsbosbeheer.

In het Lombokbos stonden veel oude bomen. Mogelijk worden alle omgewaaide bomen opgeruimd. Het kan ook dat een deel blijft liggen. Of er helemaal opnieuw wordt aangeplant, is nog onduidelijk. De komende weken of maanden wordt eerst alle andere schade in de bossen rond Utrechtse Heuvelrug opgeruimd, want het is daar nu nog levensgevaarlijk, zegt een woordvoerder van Staatsbosbeheer.

Nu het regent worden takken en boomkruinen die al los in de bomen liggen zwaarder. Die kunnen dan alsnog vallen. De toegangswegen naar de bossen blijven daarom volgens Staatsbosbeheer zeker nog dagen met dranghekken afgesloten. Boa's houden toezicht. Zondag zijn vijf bekeuringen uitgedeeld aan wandelaars die de verbodsborden negeerden.

De gebiedsbeheerder hoopt aan het eind van de week de eerste stukken natuur weer vrij te kunnen geven. Het Utrechts Landschap meldt dat het Breeveen en de Dartheide zeker de hele week nog afgesloten blijven.

Meer uit Binnenland

Studentenbond aan gemeenten: versoepel regels rond kamerverhuur

UTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.

12 minuten geleden
Rode Kruis ziet meer mensen in de knel komen door energiekosten

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.

54 minuten geleden
Eerste NS-hoofdconducteurs aan het werk met bodycam

DEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.

57 minuten geleden
Opnieuw weinig hommels geteld tijdens Nationale Bijentelling

LEIDEN (ANP) - Opnieuw zijn er weinig hommels geteld tijdens de Nationale Bijentelling, meldt de organisatie achter de jaarlijkse telling door burgers. Dit jaar telden ruim 2200 mensen in totaal zo'n 46.000 bijen en andere bestuivers.

58 minuten geleden
Milieudefensie komt met dagvaarding in tweede zaak tegen Shell

DEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.

7 uur geleden
Politie grijpt in na vuurwerk bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".

9 uur geleden
Opnieuw demonstratie tegen asielzoekerscentrum Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.

10 uur geleden