Staatsbezoek koningspaar uitgesteld vanwege oorlog Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Het staatsbezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Griekenland is uitgesteld vanwege de oorlog in Oekraïne. Ook "het menselijke leed van de Oekraïense bevolking" speelt mee, zo meldt de Rijksvoorlichtingsdienst dinsdag. Het paar zou van 16 tot en met 18 maart een bezoek brengen aan Griekenland.
Het bezoek is "in goed overleg" met president Katerina Sakellaropoulou opnieuw uitgesteld. Eigenlijk zou de reis in december al plaatsvinden, maar toen werd die vanwege de coronacrisis uitgesteld. Ook minister Wopke Hoekstra van Buitenlandse Zaken, minister Liesje Schreinemacher voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, staatssecretaris Eric van der Burg van Justitie en Veiligheid en staatssecretaris Maarten van Ooijen van Volksgezondheid, Welzijn en Sport zouden mee gaan.
Dinsdag zijn koning Willem-Alexander en koningin Máxima in gesprek gegaan met mensen uit de Oekraïense gemeenschap. Het koningspaar ontving hen op Paleis Noordeinde in Den Haag om te praten over de oorlog in Oekraïne. "Mensen uit de Oekraïense gemeenschap in Nederland vertelden ons vandaag hun verhaal. Zij spraken over hun angst, woede en peilloze verdriet. Over de liefde voor hun dierbaren. En over hun overtuiging dat vrijheid zal zegevieren", schreven Willem-Alexander en Máxima na afloop in een korte verklaring. "De gesprekken hebben ons diep geraakt. Oekraïne verdient ons aller steun."
Het staatsbezoek aan Griekenland zou in het teken staan van de samenwerking tussen de landen op het gebied van innovatie, duurzaamheid, migratie, mensenrechten en ook het partnerschap binnen de Europese Unie. Het is nog niet duidelijk wanneer het bezoek alsnog kan plaatsvinden.
Meer uit Binnenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij aanvallen op Tel Aviv zijn vier mensen lichtgewond geraakt, meldt de Israëlische hulpdienst Magen David Adom. De burgemeester van de stad spreekt van een "voltreffer" op een gebouw. In aanloop naar de ontploffingen werd gewaarschuwd voor Iraanse raketten.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens de behandeling van het hoger beroep in de zaak tegen Ali B is onder meer de nieuwe verklaring van rapper Ronnie Flex besproken. Hij verklaarde bij de onderzoeksrechter van het hof dat hij zich niet kan herinneren dat hij het woord verkrachting heeft gehoord tijdens een schrijverskamp in Heiloo in 2018. Het woord is ook niet gezegd, reageerde Ali B dinsdag.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - "Het blijft voor mij heel surrealistisch en verwarrend, omdat feitelijk mijn hele leven nog nooit iemand mij heeft beschuldigd van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Nog nooit." Dit zei Ali B dinsdag bij aanvang van het hoger beroep in zijn zedenzaak bij het gerechtshof in Amsterdam.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DJ La Fuente is dit jaar een van de Ambassadeurs van de Vrijheid. Op 5 mei treedt hij samen met onder meer Karsu, Rolf Sanchez en de Jostiband op tijdens verschillende bevrijdingsfestivals in Nederland, meldt het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de strafzaak tegen Ali B is onder grote belangstelling van de media van start gegaan in het gerechtshof van Amsterdam. Volgens een woordvoerder hadden tientallen journalisten, inclusief tekenaars en fotografen, zich aangemeld voor de eerste zittingsdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B is dinsdagochtend aanwezig bij het hoger beroep van de strafzaak tegen hem. De artiest arriveerde rond 09.00 uur bij het gerechtshof in Amsterdam.
2 uur geledenEPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.
16 uur geleden