Staatsbezoek aan Indonesië begint dinsdag ondanks coronavirus
JAKARTA (ANP) - Koning Willem-Alexander begint dinsdag in Jakarta aan een vierdaags staatsbezoek aan Indonesië. Koningin Máxima en minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken gaan met hem mee. Minister Bruno Bruins (Medische Zorg) blijft in Nederland vanwege de strijd tegen het nieuwe coronavirus.
Het koningspaar is uitgenodigd door de Indonesische president Joko Widodo, die in april 2016 al eens op visite was in Nederland. Minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel) is gelijktijdig met een handelsdelegatie in Indonesië. Het aantal bedrijven dat zich vanwege corona voor de economische missie heeft afgemeld, is beperkt gebleven.
Willem-Alexander is het derde Nederlandse staatshoofd dat een staatsbezoek brengt aan voormalig Nederlands-Indië. Zijn grootmoeder koningin Juliana was er in 1971 en Willem-Alexander was er in 1995 bij toen zijn moeder koningin Beatrix Indonesië bezocht.
Toekomst
Tijdens dit staatsbezoek is de blik nadrukkelijk gericht op de gezamenlijke toekomst van de twee landen, waarbij Nederland een helpende hand wil toesteken bij bijvoorbeeld watermanagement, natuurbehoud, wetenschap en watertechnologie.
Het bezoek begint in en rond Jakarta, op het eiland Java. Er is onder meer een kranslegging op het ereveld Kalibata, waar veteranen uit de tegen Nederland gerichte onafhankelijkheidsoorlog hun laatste rustplaats hebben. Donderdag gaat het gezelschap naar Kalimantan op het eiland Borneo en de reis wordt vrijdag afgesloten rond het Tobameer op Sumatra.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.
15 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
20 uur geleden