Staatsbezoek aan Indonesië begint dinsdag ondanks coronavirus
JAKARTA (ANP) - Koning Willem-Alexander begint dinsdag in Jakarta aan een vierdaags staatsbezoek aan Indonesië. Koningin Máxima en minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken gaan met hem mee. Minister Bruno Bruins (Medische Zorg) blijft in Nederland vanwege de strijd tegen het nieuwe coronavirus.
Het koningspaar is uitgenodigd door de Indonesische president Joko Widodo, die in april 2016 al eens op visite was in Nederland. Minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel) is gelijktijdig met een handelsdelegatie in Indonesië. Het aantal bedrijven dat zich vanwege corona voor de economische missie heeft afgemeld, is beperkt gebleven.
Willem-Alexander is het derde Nederlandse staatshoofd dat een staatsbezoek brengt aan voormalig Nederlands-Indië. Zijn grootmoeder koningin Juliana was er in 1971 en Willem-Alexander was er in 1995 bij toen zijn moeder koningin Beatrix Indonesië bezocht.
Toekomst
Tijdens dit staatsbezoek is de blik nadrukkelijk gericht op de gezamenlijke toekomst van de twee landen, waarbij Nederland een helpende hand wil toesteken bij bijvoorbeeld watermanagement, natuurbehoud, wetenschap en watertechnologie.
Het bezoek begint in en rond Jakarta, op het eiland Java. Er is onder meer een kranslegging op het ereveld Kalibata, waar veteranen uit de tegen Nederland gerichte onafhankelijkheidsoorlog hun laatste rustplaats hebben. Donderdag gaat het gezelschap naar Kalimantan op het eiland Borneo en de reis wordt vrijdag afgesloten rond het Tobameer op Sumatra.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
13 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
16 uur geleden