Staatsbezoek aan Indonesië begint dinsdag ondanks coronavirus
JAKARTA (ANP) - Koning Willem-Alexander begint dinsdag in Jakarta aan een vierdaags staatsbezoek aan Indonesië. Koningin Máxima en minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken gaan met hem mee. Minister Bruno Bruins (Medische Zorg) blijft in Nederland vanwege de strijd tegen het nieuwe coronavirus.
Het koningspaar is uitgenodigd door de Indonesische president Joko Widodo, die in april 2016 al eens op visite was in Nederland. Minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel) is gelijktijdig met een handelsdelegatie in Indonesië. Het aantal bedrijven dat zich vanwege corona voor de economische missie heeft afgemeld, is beperkt gebleven.
Willem-Alexander is het derde Nederlandse staatshoofd dat een staatsbezoek brengt aan voormalig Nederlands-Indië. Zijn grootmoeder koningin Juliana was er in 1971 en Willem-Alexander was er in 1995 bij toen zijn moeder koningin Beatrix Indonesië bezocht.
Toekomst
Tijdens dit staatsbezoek is de blik nadrukkelijk gericht op de gezamenlijke toekomst van de twee landen, waarbij Nederland een helpende hand wil toesteken bij bijvoorbeeld watermanagement, natuurbehoud, wetenschap en watertechnologie.
Het bezoek begint in en rond Jakarta, op het eiland Java. Er is onder meer een kranslegging op het ereveld Kalibata, waar veteranen uit de tegen Nederland gerichte onafhankelijkheidsoorlog hun laatste rustplaats hebben. Donderdag gaat het gezelschap naar Kalimantan op het eiland Borneo en de reis wordt vrijdag afgesloten rond het Tobameer op Sumatra.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
5 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
12 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
18 uur geleden