Staatsbegrafenis voor Poolse slachtoffers raketinslag
WARSCHAU (ANP/DPA) - Polen houdt staatsbegrafenissen voor de twee slachtoffers van een raketinslag eerder deze week vlak bij de grens met Oekraïne. Volgens de pastoor in het getroffen dorp zijn de begrafenissen met speciaal eerbetoon zaterdag en zondag, meldt het Poolse persbureau PAP.
De mannen zijn de eerste burgers van Polen, een NAVO-land, die omkwamen door de oorlog van Rusland tegen Oekraïne. Het gaat om een 60-jarige tractorbestuurder en een 62-jarige magazijnmedewerker.
Polen, de Verenigde Staten en de NAVO denken dat een Oekraïense luchtafweerraket per ongeluk insloeg. Ze verwijten Moskou dat het Kiev in een positie heeft gebracht waarin het zich moet verdedigen tegen Russische aanvallen. De Oekraïense president Volodimir Zelenski beweert dat het een Russische raket was, maar hij erkent inmiddels dat hij niet met 100 procent zekerheid weet wat er is gebeurd.
De Poolse president Andrzej Duda sluit meer van dit soort incidenten niet uit. "Helaas moeten we er in zekere zin op voorbereid zijn dat er weer ongelukken kunnen gebeuren als gevolg van de oorlog aan onze grens." Militaire experts zouden hem hebben uitgelegd dat geen antiraketafweersysteem dit projectiel op Pools grondgebied had kunnen onderscheppen omdat er niet genoeg tijd was.
Meer uit Buitenland
MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
14 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
15 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
17 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Bij een Iraanse raketaanval op de Israëlische stad Tel Aviv is zeker één dode gevallen, melden Israëlische hulpdiensten. Ook zouden minstens 20 mensen gewond zijn geraakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dood van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei via Truth Social bevestigd.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.
3 uur geleden