Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staat wil belang in ABN AMRO terugbrengen tot zo'n 30 procent

Staat wil belang in ABN AMRO terugbrengen tot zo'n 30 procent

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën wil het staatsbelang in ABN AMRO terugbrengen van 40,5 procent tot zo'n 30 procent. In een brief aan de Tweede Kamer laat hij weten dat er komende tijd opnieuw dagelijks kleine hoeveelheden certificaten van aandelen in de bank zullen worden verkocht via de beurs.

ABN AMRO werd tijdens de kredietcrisis van 2008 genationaliseerd door de overheid om de bank van de ondergang te redden. In 2015 keerde de bank al terug naar de beurs. Maar daarbij werden niet meteen alle stukken aangeboden. De Nederlandse staat had eerder al aangekondigd het belang in de bank geleidelijk te willen afbouwen.

Volgens NLFI, de stichting die de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert, is het nu weer een goed moment om de staatsdeelneming verder terug te brengen. Daarvoor is onder meer gekeken naar de omstandigheden op de beurzen en hoe het gaat met de bank. Heinen geeft in zijn brief aan dat advies op te volgen.

Beschermingsconstructie

Over de gehele linie heeft ABN AMRO de Staat miljarden euro's meer gekost dan opgeleverd. "Om de totale kapitaaluitgaven terug te verdienen zou het gehele resterende belang tegen een koers van 31,49 euro verkocht dienen te worden. Het is niet realistisch dat een dergelijke koers op korte termijn bereikt zal worden", schreef Heinen vorige maand al aan de Kamer. Woensdagochtend noteerde de bank 0,5 procent lager op 15,74 euro.

Met het verder uitstappen van de Staat wordt de bank geen makkelijkere prooi voor mogelijke vijandige overnamepogingen. Volgens NLFI is bij de beursgang in 2015 een beschermingsconstructie opgetuigd en die blijft bestaan. Die constructie houdt in dat een onafhankelijke stichting een drempel kan opwerpen.

Onder een derde

Wanneer het staatsbelang onder een derde komt, verandert wel iets in het proces. Dan is geen instemming van NLFI meer vereist voor het opwerpen van de drempel. Wat ook verandert, is dat de bank NLFI dan niet meer hoeft te informeren over investeringen van 50 miljoen euro of meer.

De laatste tijd nemen de speculaties over fusies en overnames in de bankensector weer toe. Begin dit jaar meldde persbureau Bloomberg een gerucht dat Deutsche Bank erover dacht om een andere grote Europese bank in te lijven en onder meer geïnteresseerd leek in ABN AMRO. Van dat gerucht is later niets meer vernomen. Wel is recent commotie ontstaan over een mogelijke overname van het Duitse Commerzbank door het Italiaanse UniCredit.

Meer uit Financieel

Winst voor AEX na rentebesluit ECB, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handel uitgegaan na het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone opnieuw onveranderd te laten. De chipfondsen in de hoofdindex toonden herstel van de verliezen een dag eerder, mede geholpen door sterke cijfers en vooruitzichten van het Amerikaanse Micron Technology.

14 minuten geleden
Rechter: Nederland mag toeslag op pakjes van buiten EU invoeren

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid mag een afhandelingstoeslag invoeren op pakketjes van buiten de EU, oordeelt de kortgedingrechter in Den Haag. Logistiek dienstverlener ViaEurope, dat de inklaring bij de douane doet voor onder andere webwinkels Temu en Shein, was naar de rechter gestapt. Die ziet echter geen reden om in te grijpen en heeft de vorderingen over de zogenoemde handling fee afgewezen.

59 minuten geleden
Claimclub zet mkb-claim tegen ABN AMRO door in hoger beroep

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Massaschade & Consument (SMC) wil via een hoger beroep opnieuw proberen compensatie af te dwingen van ABN AMRO voor een groep zakelijke klanten die jarenlang te veel rente zouden hebben betaald. De rechtbank in Amsterdam oordeelde in juli dat de ondernemers namens wie de claim was ingediend te veel van elkaar verschillen voor zo'n collectieve zaak en verklaarde de claimorganisatie niet-ontvankelijk. Daar wil de stichting het niet bij laten zitten.

1 uur geleden
Trump Media gaat fuseren met kernfusiebedrijf TAE

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Trump Media & Technology Group van de Amerikaanse president Donald Trump, dat onder meer zijn socialemediaplatform Truth Social bezit, gaat fuseren met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie. Met de transactie die geheel in aandelen wordt afgehandeld, is meer dan 6 miljard dollar gemoeid.

1 uur geleden
Chipmaker Micron bij stijgers op herstellend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Micron Technology behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Amerikaanse chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het bedrijf profiteerde van stijgende prijzen voor geheugenchips door krappe voorraden en een explosieve vraag vanuit datacenters voor kunstmatige intelligentie. Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien. Het aandeel Micron werd bijna 16 procent meer waard.

2 uur geleden
ECB ziet sterkere groei economie eurozone

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de groeiverwachtingen voor de economie van de eurozone. Voor dit jaar wordt nu een groei van 1,4 procent voorzien. In september werd nog gerekend op 1,2 procent. Volgens de ECB wordt de groei vooral gestuwd door de binnenlandse vraag.

3 uur geleden
ING ziet slechts lichte stijging aantal nieuwbouwwoningen in 2026

AMSTERDAM (ANP) - Nederland krijgt er volgend jaar waarschijnlijk 68.000 nieuwbouwwoningen bij, voorspelt ING. Dat is een lichte stijging in vergelijking met dit jaar, maar nog altijd te weinig om het doel van 100.000 woningen per jaar te halen.

3 uur geleden