Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staat vraagt hof om uitstel besluit opheffen avondklok

Staat vraagt hof om uitstel besluit opheffen avondklok

DEN HAAG (ANP) - De overheid wil dat de avondklok gehandhaafd blijft tot er een hoger beroep over de zaak is geweest. De Nederlandse staat heeft daarom aan het gerechtshof gevraagd de uitspraak van de rechter over het opheffen van de avondklok te schorsen in afwachting daarvan. Het hof in Den Haag buigt zich om 16.00 uur over dit zogeheten schorsingsincident.

De rechtbank haalde dinsdag een streep door de omstreden avondklok in een door protestgroep Viruswaarheid aangespannen kort geding.

Het hoger beroep tegen het vonnis van de rechter zelf wordt zo spoedig mogelijk op een ander moment behandeld, aldus het hof.

Noodwet

De avondklok is ingesteld op basis van een noodwet, waarin staat dat een kabinet in noodgevallen regels kan invoeren zonder overleg met de Tweede en de Eerste Kamer. Maar volgens de rechtbank was de avondklok geen maatregel waarmee niet kan worden gewacht "zoals bijvoorbeeld het geval is bij een dijkdoorbraak". De overheid en het adviserende Outbreak Management Team (OMT) dachten namelijk al een tijdje na over de avondklok. Ook het feit dat er tijd was voor een spoeddebat in de Tweede Kamer "maakt duidelijk dat van een daadwerkelijke spoedsituatie in dit geval geen sprake was".

De rechtbank twijfelt ook aan het nut van de avondklok. Daar zijn volgens de uitspraak "grote vraagtekens" bij te zetten. "Daarbij weegt zwaar dat de pandemie al bijna een jaar duurt en erkend is dat de druk op de zorg momenteel minder groot is dan eerder het geval is geweest."

Volgens de voorzieningenrechter in Den Haag maakt de avondklok "een vergaande inbreuk op het recht op bewegingsvrijheid en de persoonlijke levenssfeer". Bovendien beperkt de regel "onder meer het recht op vrijheid van vergadering en betoging".

Meer uit Binnenland

KLM vliegt zondag van en naar Curaçao, Aruba en Bonaire

N i e u w bericht, meer informatie over Corendon in 4e alinea.

44 minuten geleden
Minister: Curaçao heeft voorraad voedsel en medicijnen

WILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.

10 uur geleden
NOS komt ook zondagochtend met extra journaals over Venezuela

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.

11 uur geleden
Persconferentie Trump live te volgen bij NOS en RTL

HILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.

11 uur geleden
Kamermeerderheid wil snel debat over situatie Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.

13 uur geleden
Curaçaose minister roept op gestrande toeristen te helpen

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.

14 uur geleden
Curaçao: luchtruim rond Antillen toch niet helemaal gesloten

WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.

14 uur geleden