Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staat voor rechter gedaagd om Tilburger die in Spanje vastzit

Staat voor rechter gedaagd om Tilburger die in Spanje vastzit

DEN HAAG (ANP) - De advocaat van een Tilburger die al bijna twee maanden vastzit in Spanje vanwege een terrorismeverdenking, daagt de Nederlandse staat voor de rechter. Dat bevestigt zij na berichtgeving door het AD. Volgens de advocaat, Samira Sabir, baseren de Spaanse autoriteiten hun verdenkingen op onjuiste informatie die vermoedelijk uit Nederland komt. Woensdag maakte ook de organisatie Muslim Rights Watch Nederland al bekend de Staat om die reden aan te klagen.

De Marokkaanse Nederlander uit Tilburg werd ruim zeven weken geleden aangehouden in Spanje, waar hij verbleef op doorreis naar Marokko. De Spaanse autoriteiten brengen de Tilburger in verband met "een terreurgroep uit Arnhem", zegt zijn advocaat Sabir, maar dat is volgens haar onterecht. "Mijn cliënt wordt gelieerd aan een terreurgroep, terwijl hij nooit iets van radicaal gedachtegoed heeft gekoesterd of daarbij in de buurt is gekomen."

Burgemeesters Theo Weterings van Tilburg en Ahmed Marcouch van Arnhem hebben het Openbaar Ministerie in Spanje gevraagd om de vrijlating van de man, die eerder in Arnhem woonde. Volgens hen hebben de landelijke politie en het Nederlandse OM laten weten dat de man niet wordt gezocht of op een opsporingslijst is geplaatst. "De Spaanse politie heeft aangegeven dat de Tilburger staat gesignaleerd, maar geeft geen verdere informatie over wie de signalering heeft geplaatst en waarom", zegt een woordvoerder van de gemeente Tilburg.

Signaleringslijst

Advocaat Sabir zegt dat zij de brief van de burgemeesters heeft overgedragen aan de Spaanse autoriteiten, evenals verklaringen van de Nederlandse politie en justitie waaruit zou blijken dat de Tilburger geen strafblad heeft en niet wordt gezocht. Ze zegt het ministerie van Buitenlandse Zaken en dat van Justitie en Veiligheid te hebben gevraagd om contact op te nemen met hun Spaanse evenknie, maar dat zouden de departementen hebben geweigerd. "Wij willen dat Nederland het beeld corrigeert, de juiste informatie aandraagt bij de Spaanse autoriteiten en inspanningen verricht om mijn cliënt vrij te laten", aldus de advocaat.

Het OM in Spanje heeft nog niet gereageerd op de brief. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat in een reactie alleen weten dat er consulaire bijstand is verleend aan de Tilburger, maar reageerde nog niet op vragen over de zaak. Eerder dit jaar erkende Justitieminister Dilan Yeşilgöz dat niet uit te sluiten is dat mensen mogelijk onterecht op een zogeheten signaleringslijst staan. Ze heeft op deze individuele zaak nog niet gereageerd.

Meer uit Binnenland

OM eist celstraf van 2,5 jaar in zedenzaak tegen Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Tegen Ali B is donderdag een celstraf van dertig maanden geëist in het hoger beroep van zijn zedenzaak. Het Openbaar Ministerie acht hem schuldig aan een aanranding en twee verkrachtingen.

52 minuten geleden
OM vraagt vrijspraak Ali B voor aanranding Jill Helena

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in het hoger beroep van de zedenzaak tegen Ali B gevraagd om de artiest vrij te spreken van het aanranden van Jill Helena. Op de tweede zittingsdag heeft het OM aangegeven dat er in hoger beroep geen aanvullend bewijs is gevonden voor de aanklacht.

1 uur geleden
Stembureau Gorinchem: gemeenteraad verder met signalen stemfraude

GORINCHEM (ANP) - De verkiezingsuitslag in het Zuid-Hollandse Gorinchem is formeel vastgesteld, ondanks vermoedens van stemfraude. Dat heeft het Centraal Stembureau (CSB) onder leiding van burgemeester Reinie Melissant donderdagochtend bekendgemaakt.

1 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel snel gedaald

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten donderdag veel minder asielzoekers dan in de afgelopen dagen. Het aantal daalde van 2170 naar 2074. Dat betekent dat er in de afgelopen dag 96 plekken zijn vrijgekomen. Het is niet bekend waar de asielzoekers naartoe zijn gebracht.

1 uur geleden
Aantal meldingen van euthanasie gestegen tot boven de 10.000

DEN HAAG (ANP) - Toezichthouders hebben vorig jaar 10.341 meldingen gekregen dat mensen waren overleden door euthanasie. Dat is bijna 4 procent meer dan het jaar ervoor, toen er 9958 meldingen over euthanasie kwamen. De Regionale Toetsingscommissies Euthanasie (RTE) geven geen verklaring voor de toename, dat is volgens een woordvoerster "niet aan de RTE". Voorzitter Mariëtte Moussault stelt in het jaarverslag wel dat het aantal meldingen van euthanasie al jaren stijgt, "maar dit jaar is die stijging lager dan voorgaande jaren".

1 uur geleden
Ali B zwijgt bij aankomst bij hof op tweede dag van zedenzaak

AMSTERDAM (ANP) - Ali B is ook op de tweede dag van het hoger beroep aanwezig. De rapper, die terechtstaat voor twee aanrandingen en twee verkrachtingen, arriveerde rond 9.00 uur bij het gerechtshof in Amsterdam.

2 uur geleden
Patiëntenfederatie: meer digitale consulten om kosten brandstof

UTRECHT (ANP) - Het wordt voor patiënten steeds duurder om naar ziekenhuis, huisarts of andere zorgverlener te reizen. Door de stijgende brandstofprijzen en hoge parkeertarieven kunnen de kosten behoorlijk oplopen voor mensen die vaak zorg nodig hebben. Patiëntenfederatie Nederland roept zorgaanbieders op om de zorg digitaal aan te bieden waar dat kan en meer mee te denken met hun patiënten.

4 uur geleden