Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staat voor rechter gedaagd om Tilburger die in Spanje vastzit

Staat voor rechter gedaagd om Tilburger die in Spanje vastzit

DEN HAAG (ANP) - De advocaat van een Tilburger die al bijna twee maanden vastzit in Spanje vanwege een terrorismeverdenking, daagt de Nederlandse staat voor de rechter. Dat bevestigt zij na berichtgeving door het AD. Volgens de advocaat, Samira Sabir, baseren de Spaanse autoriteiten hun verdenkingen op onjuiste informatie die vermoedelijk uit Nederland komt. Woensdag maakte ook de organisatie Muslim Rights Watch Nederland al bekend de Staat om die reden aan te klagen.

De Marokkaanse Nederlander uit Tilburg werd ruim zeven weken geleden aangehouden in Spanje, waar hij verbleef op doorreis naar Marokko. De Spaanse autoriteiten brengen de Tilburger in verband met "een terreurgroep uit Arnhem", zegt zijn advocaat Sabir, maar dat is volgens haar onterecht. "Mijn cliënt wordt gelieerd aan een terreurgroep, terwijl hij nooit iets van radicaal gedachtegoed heeft gekoesterd of daarbij in de buurt is gekomen."

Burgemeesters Theo Weterings van Tilburg en Ahmed Marcouch van Arnhem hebben het Openbaar Ministerie in Spanje gevraagd om de vrijlating van de man, die eerder in Arnhem woonde. Volgens hen hebben de landelijke politie en het Nederlandse OM laten weten dat de man niet wordt gezocht of op een opsporingslijst is geplaatst. "De Spaanse politie heeft aangegeven dat de Tilburger staat gesignaleerd, maar geeft geen verdere informatie over wie de signalering heeft geplaatst en waarom", zegt een woordvoerder van de gemeente Tilburg.

Signaleringslijst

Advocaat Sabir zegt dat zij de brief van de burgemeesters heeft overgedragen aan de Spaanse autoriteiten, evenals verklaringen van de Nederlandse politie en justitie waaruit zou blijken dat de Tilburger geen strafblad heeft en niet wordt gezocht. Ze zegt het ministerie van Buitenlandse Zaken en dat van Justitie en Veiligheid te hebben gevraagd om contact op te nemen met hun Spaanse evenknie, maar dat zouden de departementen hebben geweigerd. "Wij willen dat Nederland het beeld corrigeert, de juiste informatie aandraagt bij de Spaanse autoriteiten en inspanningen verricht om mijn cliënt vrij te laten", aldus de advocaat.

Het OM in Spanje heeft nog niet gereageerd op de brief. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat in een reactie alleen weten dat er consulaire bijstand is verleend aan de Tilburger, maar reageerde nog niet op vragen over de zaak. Eerder dit jaar erkende Justitieminister Dilan Yeşilgöz dat niet uit te sluiten is dat mensen mogelijk onterecht op een zogeheten signaleringslijst staan. Ze heeft op deze individuele zaak nog niet gereageerd.

Meer uit Binnenland

Drachtige melkkoeien vaak naar slachthuis, NVWA doet onderzoek

UTRECHT (ANP) - Veehouders overtreden regelmatig het verbod op het vervoeren van hoogdrachtige melkkoeien naar slachthuizen. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tussen 1 januari 2025 en nu in totaal 227 keer geconstateerd dat dit gebeurde. De autoriteit onderzoekt "waarom veehouders dat toch doen", terwijl het te voorkomen valt door bij te houden sinds wanneer een koe drachtig is.

2 uur geleden
Nagenoeg alle stembureaus zijn open

DEN HAAG (ANP) - Nagenoeg alle stembureaus zijn sinds 07.30 uur open. In totaal zijn er 9964 locaties. Op verschillende plekken in het land kan al sinds middernacht gestemd worden.

2 uur geleden
Stemmers kunnen uit bijna net zoveel partijen kiezen als in 2022

DEN HAAG (ANP) - Gemiddeld zijn er bijna negen partijen verkiesbaar per gemeente, nagenoeg net zoveel als bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. Dit jaar doen er gemiddeld 8,61 partijen mee per gemeente, bij de vorige verkiezingen waren dat er 8,66. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data van de Kiesraad.

3 uur geleden
Weinig partijen met alleen vrouwelijke kandidaten op stembiljet

DEN HAAG (ANP) - Slechts enkele partijen hebben op de stembiljetten voor de gemeenteraadsverkiezingen uitsluitend vrouwelijke kandidaten. Dat blijkt uit een analyse van ANP op basis van gegevens van Stem op een Vrouw. Zonder partijen met minder dan vijf kandidaten mee te tellen, zijn er vier partijen die volledig uit vrouwen bestaan. Daartegenover staan 95 partijen met alleen mannelijke kandidaten.

4 uur geleden
Koning Willem-Alexander in Antillen vanwege jubileum Aruba

ORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag in alle vroegte aangekomen op Aruba. Hij bezoekt het eiland omdat het veertig jaar een zelfstandig land binnen het Koninkrijk der Nederlanden (1986-2026) is en vijftig jaar een eigen vlag en volkslied (1976-2026) heeft. Ook brengt de koning een bezoek aan Curaçao. Daar gaat hij in gesprek met vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap over de geopolitieke spanningen in de regio.

5 uur geleden
Goede opkomst bij nachtelijk stemmen in meerdere gemeenten

DEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.

7 uur geleden
JA21-fractievoorzitter Kreuger doet aangifte van mishandeling

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.

7 uur geleden