Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staat voor de rechter om coronaschade zzp'ers in cultuursector

Staat voor de rechter om coronaschade zzp'ers in cultuursector

DEN HAAG (ANP) - De Kunstenbond en de Staat staan woensdag tegenover elkaar in de rechtszaal, bij een zaak die draait om financiële schade die zzp'ers hebben geleden tijdens de coronacrisis. Volgens de vakbond zijn zelfstandigen in de cultuursector in coronatijd onevenredig hard geraakt. Zij werden door overheidsmaatregelen meer beperkt en hadden minder toegang tot compensatie dan andere werkenden, betoogt de Kunstenbond.

"Getroffen zzp'ers hebben hun spaargeld opgegeten en kampen soms nog steeds met belastingschulden", stellen de eisers. Zij willen erkenning voor de in hun ogen oneerlijke behandeling van culturele zzp'ers en eisen compensatie. De zitting vindt plaats in de rechtbank in Den Haag, zo'n twee jaar na de dagvaarding door de Kunstenbond en een aantal leden.

In de culturele en creatieve sector werken bovengemiddeld veel zzp'ers. Ook is de sector volgens de Kunstenbond het "langst en hardst" getroffen door beperkingen en sluitingen, zoals tijdens de lockdowns. De steungelden kwamen daarnaast niet (voldoende) terecht bij culturele zzp'ers, stelt de bond.

Een woordvoerster van de Kunstenbond hoopt dat als de zaak uitpakt in het voordeel van de zzp'ers, dat ook mogelijkheden schept voor andere zelfstandigen om succesvol vergelijkbare zaken te voeren. Vier zzp'ers die via belangenvereniging de Werkvereniging een zaak hadden aangespannen tegen de Staat om geleden financiële schade tijdens de coronapandemie, werden in januari niet in het gelijk gesteld door de rechter. De zelfstandigen, een fotograaf en muzikanten en acteurs, vonden dat ze ongelijk waren behandeld door de overheid vergeleken met mensen in loondienst, maar de rechter ging daar toen niet in mee.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

13 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

15 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

15 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

18 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

19 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

20 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

21 uur geleden