Staat schiet chemiebedrijf Avantium te hulp met miljoenensubsidie
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet schiet chemiebedrijf Avantium te hulp met een subsidie van 15 miljoen euro, in ruil voor aandelen. Dat meldt demissionair klimaatminister Sophie Hermans (VVD) aan de Tweede Kamer. Het geld komt uit het Klimaatfonds, waarin middelen opzij zijn gezet voor hulp aan bedrijven om te verduurzamen.
Avantium bereikte onlangs een akkoord met geldschieters over nieuwe financiering. Onderdeel daarvan is een aandelenuitgifte van 65 miljoen euro, waaraan de overheid indirect zal deelnemen. De producent van grondstoffen hoopt snel een nieuwe fabriek in Delfzijl in gebruik te nemen, maar het duurt nog even voordat daar winst wordt gemaakt. Met dit bedrag kan het bedrijf naar verwachting tot medio 2027 vooruit.
Aan de investering zijn wel voorwaarden verbonden. Zo zijn afspraken gemaakt om het intellectueel eigendomsrecht van Avantium in Nederlandse handen te houden. De Staat mag een waarnemer benoemen om de bedrijfsvoering in de gaten te houden en bestuurders moeten tot eind 2027 een loonoffer en een bonusverbod accepteren.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
16 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
17 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
18 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
19 uur geleden