Staat Rio de Janeiro komt met 'Vinícius-wet' tegen voetbalracisme
RIO DE JANEIRO (ANP) - Het herhaaldelijke racisme in Spanje tegen Vinícius Júnior heeft zijn Braziliaanse geboortestaat Rio de Janeiro doen besluiten tot een strengere racismewet in het voetbal. De raadsleden stemden unaniem in met een wetsvoorstel om wedstrijden tijdelijk te onderbreken bij racisme en definitief te staken als dit herhaaldelijk gebeurt. De wedstrijd stopt ook als het racisme afkomstig is van een hele groep toeschouwers.
Volgens de gedeputeerde die het initiatief nam voor de wet, versterkte het nieuwe racisme tegen Real Madrid-speler Vinícius afgelopen maand in Valencia de noodzaak voor strengere regels. De bestuurder noemde de steun voor het wetsvoorstel "een belangrijke stap in de strijd tegen racisme in voetbalstadions". De gouverneur moet nog akkoord gaan met de wet.
Sinds zijn komst naar Madrid in 2018 is de 22-jarige Vinícius regelmatig slachtoffer van racistische uitingen. Vorige maand ging het nog mis in de uitwedstrijd tegen Valencia. Drie mensen kregen hiervoor een boete opgelegd van 5000 euro en een verbod tot het bezoeken van sportstadions van een jaar.
Meer uit Voetbal
ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
11 minuten geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
11 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
18 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geleden