Staat Rio de Janeiro komt met 'Vinícius-wet' tegen voetbalracisme
RIO DE JANEIRO (ANP) - Het herhaaldelijke racisme in Spanje tegen Vinícius Júnior heeft zijn Braziliaanse geboortestaat Rio de Janeiro doen besluiten tot een strengere racismewet in het voetbal. De raadsleden stemden unaniem in met een wetsvoorstel om wedstrijden tijdelijk te onderbreken bij racisme en definitief te staken als dit herhaaldelijk gebeurt. De wedstrijd stopt ook als het racisme afkomstig is van een hele groep toeschouwers.
Volgens de gedeputeerde die het initiatief nam voor de wet, versterkte het nieuwe racisme tegen Real Madrid-speler Vinícius afgelopen maand in Valencia de noodzaak voor strengere regels. De bestuurder noemde de steun voor het wetsvoorstel "een belangrijke stap in de strijd tegen racisme in voetbalstadions". De gouverneur moet nog akkoord gaan met de wet.
Sinds zijn komst naar Madrid in 2018 is de 22-jarige Vinícius regelmatig slachtoffer van racistische uitingen. Vorige maand ging het nog mis in de uitwedstrijd tegen Valencia. Drie mensen kregen hiervoor een boete opgelegd van 5000 euro en een verbod tot het bezoeken van sportstadions van een jaar.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
3 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
5 uur geleden