Staat New York versoepelt lockdown, maar de stad nog niet
NEW YORK (ANP/AFP) - Sommige delen van New York, de staat die het zwaarst is getroffen door de Amerikaanse uitbraak van het coronavirus, zullen later deze week geleidelijk worden heropend. Maar New York City blijft gesloten tot ten minste juni, zeiden de autoriteiten maandag.
Het coronavirus heeft ongeveer 22.000 mensen gedood in de staat New York, die in lockdown is sinds gouverneur Andrew Cuomo op 22 maart opdracht gaf tot het sluiten van alle niet-essentiële bedrijven.
Hij zei dat drie regio's aan de criteria voldeden - onder meer wat betreft dalende sterftecijfers, beschikbare ziekenhuisbedden en testcapaciteit - om de bouw, productie en kleinhandel vanaf vrijdag weer op te starten.
Hoofdstuk
"We beginnen vandaag aan een nieuw hoofdstuk", zei Cuomo, eraan toevoegend: "Het is een opwindende nieuwe fase, we willen allemaal graag weer aan het werk."
Maar New York City, het epicentrum van de Amerikaanse epidemie, is nog niet in staat zijn economie deze maand weer op gang te krijgen, verklaarde burgemeester Bill de Blasio. Hij zei dat gegevens over sterfgevallen en ziekenhuisopnames "absoluut in de goede richting" gaan, maar nog verder moeten dalen voordat de inwoners van de Big Apple weer aan het werk kunnen.
Sterke afname
De epidemie neemt sterk af in de staat New York, waar Cuomo zei dat 161 mensen de afgelopen 24 uur zijn overleden. Dat is een forse daling ten opzichte van het hoogtepunt van 799 begin april.
Cuomo kondigde ook aan dat vanaf vrijdag recreatieve activiteiten met een laag besmettingsrisico, zoals tennis en drive-inbioscopen, in de hele staat zijn toegestaan.
De gouverneur en de burgemeester zijn van plan de economieën geleidelijk te heropenen om een tweede golf van infecties te voorkomen. "We moeten slim blijven", zei Cuomo.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is in de nacht van woensdag op donderdag in het openbaar verschenen in Oslo. Dat was te zien via een livestream op haar Instagram-account. Het was haar eerste publieke optreden in elf maanden.
15 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.
2 uur geledenWASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".
11 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.
12 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.
14 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
15 uur geleden