Staat New York versoepelt lockdown, maar de stad nog niet
NEW YORK (ANP/AFP) - Sommige delen van New York, de staat die het zwaarst is getroffen door de Amerikaanse uitbraak van het coronavirus, zullen later deze week geleidelijk worden heropend. Maar New York City blijft gesloten tot ten minste juni, zeiden de autoriteiten maandag.
Het coronavirus heeft ongeveer 22.000 mensen gedood in de staat New York, die in lockdown is sinds gouverneur Andrew Cuomo op 22 maart opdracht gaf tot het sluiten van alle niet-essentiële bedrijven.
Hij zei dat drie regio's aan de criteria voldeden - onder meer wat betreft dalende sterftecijfers, beschikbare ziekenhuisbedden en testcapaciteit - om de bouw, productie en kleinhandel vanaf vrijdag weer op te starten.
Hoofdstuk
"We beginnen vandaag aan een nieuw hoofdstuk", zei Cuomo, eraan toevoegend: "Het is een opwindende nieuwe fase, we willen allemaal graag weer aan het werk."
Maar New York City, het epicentrum van de Amerikaanse epidemie, is nog niet in staat zijn economie deze maand weer op gang te krijgen, verklaarde burgemeester Bill de Blasio. Hij zei dat gegevens over sterfgevallen en ziekenhuisopnames "absoluut in de goede richting" gaan, maar nog verder moeten dalen voordat de inwoners van de Big Apple weer aan het werk kunnen.
Sterke afname
De epidemie neemt sterk af in de staat New York, waar Cuomo zei dat 161 mensen de afgelopen 24 uur zijn overleden. Dat is een forse daling ten opzichte van het hoogtepunt van 799 begin april.
Cuomo kondigde ook aan dat vanaf vrijdag recreatieve activiteiten met een laag besmettingsrisico, zoals tennis en drive-inbioscopen, in de hele staat zijn toegestaan.
De gouverneur en de burgemeester zijn van plan de economieën geleidelijk te heropenen om een tweede golf van infecties te voorkomen. "We moeten slim blijven", zei Cuomo.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
1 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
3 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
5 uur geleden