Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staat moet uitspraken over advocaat Moszkowicz rectificeren

Staat moet uitspraken over advocaat Moszkowicz rectificeren

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat moet een rectificatie in twee kranten plaatsen over uitlatingen die tijdens een rechtszaak zijn gedaan over advocaat Yehudi Moszkowicz. De officier van justitie wekte tijdens een zitting in de rechtbank in Amsterdam de suggestie dat de advocaat onderdeel uitmaakt van een criminele organisatie. Moszkowicz spande een kort geding aan over deze aantijgingen, de rechter in Den Haag gaf hem donderdag gelijk.

Volgens de rechter is met de beschuldigingen de eer en goede naam van Moszkowicz aangetast. De rectificatie moet binnen vijf dagen in het Algemeen Dagblad en Het Parool verschijnen.

De officier van justitie uitte tijdens een voorbereidende zitting afgelopen augustus twijfels en zorgen omdat beide verdachten in de strafzaak - die over drugs ging - zich door dezelfde advocaat lieten bijstaan. Hij zei ook dat het "algemeen gebruikelijk is dat een criminele organisatie een juridische afdeling heeft" en dat het "in het belang van de achterliggende organisatie handig is om één advocaat te hebben die beide verdachten verdedigt".

De rechter in kort geding zegt daarover: "Hoewel de officier van justitie daarmee mogelijk slechts heeft bedoeld te zeggen dat een criminele organisatie verdachten advies geeft om zich te laten bijstaan door dezelfde advocaat en hij daarmee niet heeft willen suggereren dat de advocaat zelf ook lid is van die criminele organisatie, kan die suggestie bij de toehoorder wel gemakkelijk zijn gewekt." De rechter vindt dat de officier "voorzichtiger" had moeten zijn in zijn uitspraken.

Meer uit Binnenland

Vier verdachten aangehouden na vondst drugslab in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vier verdachten aangehouden nadat vrijdag een drugslab werd aangetroffen in de Meidoornstraat in Den Haag. Vrijdagmiddag werd in de woning al een 39-jarige man uit Den Haag aangehouden. Hij zat "onder de vloeistoffen" en werd naar het ziekenhuis gebracht. Later werden nog drie andere verdachten aangehouden, meldt de politie zaterdag.

1 uur geleden
Vakantiedrukte op Europese wegen naar het zuiden

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen is het erg druk met vakantieverkeer. Het loopt vast op de gebruikelijke punten waar het elke zomer filerijden is, zegt een woordvoerder van de ANWB.

2 uur geleden
Opvarende duwboot vermist in Amsterdam, bergingsoperatie gestart

AMSTERDAM (ANP) - Na het zinken van een duwboot in de Coenhaven in Amsterdam is een opvarende vermist geraakt. Er is gezocht met een sonarboot en meerdere duikteams, maar dat heeft niets opgeleverd. Politie en veiligheidsregio gaan ervan uit dat deze persoon niet meer leeft en spreken van een bergingsoperatie.

2 uur geleden
Weeronline: gunstig loopweer voor Vierdaagsewandelaars

HOUTEN (ANP) - Het wordt komende week goed weer voor deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse. Weeronline verwacht "ronduit gunstige" weersomstandigheden voor het lopen van lange afstanden, met middagtemperaturen van 20 tot 22 graden. Dat is volgens de weerdienst iets minder warm dan gebruikelijk, als het eind juli ruim 24 graden is in de regio Nijmegen. "Die paar graden lager is iets gunstiger voor het leveren van lichamelijke inspanning, maar het is niet zo fris dat je tijdens pauzes sterk afkoelt."

4 uur geleden
Familie vraagt publiek om herinneringen aan Cees Geel te delen

De familie van de eerder deze week overleden acteur Cees Geel heeft een digitaal condoleanceregister geopend. De nabestaanden vragen ook het publiek om op deze pagina herinneringen aan Geel en zijn werk te delen.

6 uur geleden
Tweede stuntman gewond na katapultsprong op Zwarte Cross

LICHTENVOORDE (ANP) - Ook de tweede stuntman die zich op het Achterhoekse festival de Zwarte Cross heeft gewaagd aan de "katapultsprong" is gewond geraakt. Laurent Arrabito heeft bij de landing zijn enkel gebroken, meldt de organisatie vrijdagavond op Instagram. Donderdag moest collega-stuntman Jim van Nes al naar het ziekenhuis toen hij na de sprong van 75 meter verkeerd terechtkwam. Vanwege het uitvallen van de stuntmannen wordt de katapultstunt de komende dagen niet meer uitgevoerd.

13 uur geleden
Spaanse krant: Nederlandse journalist op spionagelijst Marokko

DEN HAAG (ANP) - De Marokkaanse autoriteiten hebben met hulp van hacksoftware geprobeerd journalisten te bespioneren, onder wie een Nederlandse correspondent. Dat schrijft de Spaanse krant El Confidencial op basis van een lijst die het in handen heeft met daarop mobiele nummers die de Marokkaanse inlichtingendienst tussen 2018 en 2019 probeerde te hacken.

13 uur geleden