Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staat: Medische zorg voor Van Laarhoven in cel is nu voldoende

Staat: Medische zorg voor Van Laarhoven in cel is nu voldoende

DEN HAAG (ANP) - De donderdag uit Thailand naar Nederland overgebrachte oud-coffeeshopbaas Johan van Laarhoven is er medisch gezien niet zo slecht aan toe dat hij onmiddellijk in een ziekenhuis moet worden opgenomen. Een arts in de gevangenis in Vught stelde na een eerste onderzoek vast dat de reguliere medische zorg in de gevangenis voor nu afdoende is. Hij kan daarom in de cel blijven.

Dat brachten de landsadvocaten vrijdag naar voren namens de Staat tijdens een kort geding in Den Haag. Ze verwezen ook naar een 'fit-to-fly'-verklaring die Thailand aan Van Laarhoven gaf om te mogen vliegen. Wel is afgesproken dat Van Laarhoven binnen twee weken een cardioloog moet zien en eventuele andere medici die nodig zijn. Bovendien moet Nederland zich aan de afspraken met Thailand houden om de betrokkene de straf verder uit te laten zitten, aldus de landsadvocaat.

Ze reageerde daarmee op de eis van advocaat Geert-Jan Knoops om zijn cliënt direct vrij te laten om zich in een academisch ziekenhuis te laten onderzoeken en behandelen. Volgens hem zijn enkele aandoeningen levensbedreigend, zoals een hartprobleem waardoor hij mogelijk snel moet worden gedotterd. Hij drong er na het verzet van de Staat nogmaals nadrukkelijk op aan om Van Laarhoven in het AMC te laten onderzoeken. Advocate Carry Knoops noemde zeventien aandoeningen waaraan Van Laarhoven lijdt die hij opliep door de erbarmelijke omstandigheden in de Thaise cel waar hij 5,5 jaar zat.

Daarnaast wil Knoops dat de detentie wordt onderbroken in verband met een gratieverzoek en een bodemprocedure om de Staat aansprakelijk te stellen. Volgens hem maakt dat verzoek grote kans, omdat de Staat onzorgvuldig handelde waardoor Van Laarhoven in een Thaise cel terechtkwam.

Meer uit Binnenland

Baby in opvang Ter Apel door ongeval overleden

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.

6 uur geleden
Actie Greenpeace in hoofdgebouw Lelystad Airport voorbij

LELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.

7 uur geleden
Arie Kievit wint Zilveren Camera voor foto's rellen op Malieveld

HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.

9 uur geleden
Man aangehouden die onbedoeld toegang kreeg tot politiedocumenten

RIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.

10 uur geleden
Advocaat: uitspraak rechtbank over Stint 'terecht en zuiver'

DEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.

10 uur geleden
Martini Ziekenhuis Groningen stelt operaties uit om griepgolf

GRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.

11 uur geleden
Ruim 13 miljoen illegale sigaretten gevonden bij drie onderzoeken

UTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.

11 uur geleden