Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staat legt zich neer bij aansprakelijkheid vliegramp Faro

Staat legt zich neer bij aansprakelijkheid vliegramp Faro

DEN HAAG (ANP) - De Staat accepteert dat zij gedeeltelijk aansprakelijk is voor het leed van de slachtoffers van de vliegramp in Faro. Het kabinet heeft afgezien van hoger beroep.

De overlevenden en nabestaanden die naar de rechter waren gestapt, zijn blij "dat ze dit hoofdstuk nu kunnen afsluiten", laat hun advocaat Veeru Mewa weten.

De toenmalige overheidsinstantie Raad voor de Luchtvaart heeft te stellige conclusies getrokken over de ramp in 1992, oordeelde de rechter in januari. Nabestaanden zijn daardoor "onjuist dan wel onvolledig" geïnformeerd. De Staat is daarvoor verantwoordelijk en is daarom aansprakelijk voor 20 procent van de schade.

Bij de vliegramp met een DC-10 van luchtvaartmaatschappij Martinair - later opgegaan in KLM - kwamen 56 mensen om het leven. Meer dan honderd inzittenden raakten zwaargewond. In het toestel, dat neerstortte bij de landing, zaten voornamelijk Nederlanders.

Meer uit Binnenland

Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

19 minuten geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

2 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

8 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

10 uur geleden
Jetten: voor zomer Benelux-plan landen sneller EU in te trekken

TIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.

10 uur geleden
Meer nodig om miljardentekort woningcorporaties op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.

11 uur geleden
Aalbersberg: Nederland niet voorbereid op brede crises als corona

DEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.

13 uur geleden