Staat betaalt 900 miljoen aan onteigende SNS Reaal-beleggers
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft zo'n 900 miljoen euro betaald aan mensen met bepaalde obligaties en leningen die zijn onteigend toen de overheid in 2013 bankverzekeraar SNS Reaal nationaliseerde. Het gaat om ruim 700 miljoen euro aan schadeloosstelling, zo'n 200 miljoen aan rente. Vorig jaar oordeelde de Hoge Raad dat het kabinet schadeloosstelling moest betalen.
Het uitbetalingsproces is hiermee afgerond, meldt demissionair minister van Financiën Steven van Weyenberg in een brief aan de Tweede Kamer. Direct na de uitspraak van de Hoge Raad zijn loketten geopend waar beleggers konden aankloppen voor een schadevergoeding. 93 procent van het totaal uit te betalen bedrag is overgemaakt. Het bedrag waarover nog geen aanvragen zijn ingediend, gaat in een speciale kas. De komende 20 jaar kunnen mensen hier alsnog aanspraak op maken, aldus Van Weyenberg.
De uitspraak van de Hoge Raad maakte een eind aan een lang juridisch proces rondom eventuele vergoeding voor onteigende beleggers. Duizenden gedupeerde aandeelhouders grepen mis, en kregen in tegenstelling tot voormalige obligatie- en leninghouders géén schadevergoeding.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
6 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
10 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
12 uur geleden