Staanplaatsen weer toegestaan in Premier League
LONDEN (ANP) - Staanplaatsen zijn met ingang van het komende seizoen weer toegestaan in onder meer de Premier League, de hoogste Engelse voetbalklasse. Clubs die er gebruik van willen maken, kunnen daarvoor een licentie aanvragen. "We hebben getest en mede door moderne technieken kunnen we dit nu opnieuw op onze velden toestaan", zei de Britse sportminister Nadine Dorries.
Chelsea, Manchester City, Manchester United en Tottenham Hotspur namen in de tweede helft van vorig seizoen deel aan een proef, die moest uitwijzen of staanplaatsen veilig genoeg waren. Het experiment pakte volgens de autoriteiten goed uit.
Staanplaatsen zijn in het Engelse voetbal jarenlang verboden geweest. Aanleiding tot het verbod was de ramp van Hillsborough in 1989, toen bijna honderd Liverpool-fans om het leven kwamen door verdrukking op overvolle tribunes bij een duel in de FA Cup tegen Nottingham Forest.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
5 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
5 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
6 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
7 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
9 uur geleden