Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staalreus ArcerlorMittal onderuit in AEX-index Amsterdam

Staalreus ArcerlorMittal onderuit in AEX-index Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Staalconcern ArcerlorMittal was dinsdag de sterkste daler in de AEX-index in Amsterdam. Het aandeel stond onder druk door de forse daling van de prijzen van ijzererts en koper. Een dag eerder behoorde het concern nog tot de smaakmakers op het Damrak na het nieuws dat de Verenigde Staten en Europa hun geschil over importheffingen op staal en aluminium hebben bijgelegd. ArcelorMittal verloor uiteindelijk bijna 4 procent, na de plus van 2 procent een dag eerder.

De AEX ging uiteindelijk 0,1 procent hoger de handel uit, op 812,29 punten. Ook het verlies van olie- en gasconcern Shell (min 1,6 procent) woog op de graadmeter. Daartegenover stonden onder andere winsten van chiptoeleverancier ASM International (plus 3,8 procent) en informatie- en dataspecialist Wolters Kluwer (plus 2 procent). Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway steeg verder dik 1 procent na sterke resultaten van branchegenoot HelloFresh. Het Duitse maaltijdboxenbedrijf schroefde zijn omzetverwachting op na een sterk kwartaal en werd beloond met een koerswinst van meer dan 17 procent in Frankfurt.

DSM maakte een eerder verlies goed en won uiteindelijk 0,3 procent. Het speciaalchemieconcern heeft de moeilijkheden met de bevoorrading in het derde kwartaal goed doorstaan en boekte een flink hogere omzet.

In afwachting

De Europese aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De beurzen in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,9 procent. Londen daalde 0,2 procent. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de tweedaagse beleidsvergadering van de Amerikaanse Federal Reserve die dinsdag begint.

Verder reageerden beleggers op nieuwe cijfers over de bedrijvigheid van de industrie in verschillende landen, waaronder Duitsland. Daar was sprake van een minder sterke toename dan eerder gemeld. Italië was een positieve uitschieter en ook in Frankrijk ging het ietsje beter dan voorzien. Voor de hele eurozone kwam het cijfer lager uit dan gedacht.

Vraag naar personeel

BP daalde ruim 3 procent in Londen, ondanks beter dan verwachte kwartaalresultaten van de Britse olieproducent. In Zürich verloor Adecco 4 procent. Het Zwitserse uitzendconcern voorziet ook de komende maanden nog veel vraag naar personeel, maar waarschuwde wel dat tekorten aan getraind personeel bij veel klanten voor problemen zorgen. Concurrent Randstad daalde bijna 1 procent in Amsterdam.

De euro was 1,1577 dollar waard, tegen 1,1589 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 83,38 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 84,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index vestigt weer nieuw slotrecord door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.

2 uur geleden
Prosus wil af van verplichte aandelenverkoop Delivery Hero

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Leveringsproblemen bij vliegtuigbouwer Airbus houden aan

LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.

7 uur geleden
Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

8 uur geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

9 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

10 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

11 uur geleden