Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staalfabrikant ArcelorMittal positief ondanks gevolgen Oekraïne

Staalfabrikant ArcelorMittal positief ondanks gevolgen Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - ArcelorMittal, 's werelds grootste staalproducent, blijft positief over de staalvraag ondanks de economische onzekerheid. Dat meldt het bedrijf in een handelsbericht over de eerste zes maanden van dit jaar. Hoewel de oorlog in Oekraïne, waar het bedrijf fabrieken heeft, de resultaten van het afgelopen halfjaar "overschaduwde", ziet de producent vanwege de energietransitie nog genoeg kansen voor de toekomst.

"Het conflict beïnvloedt de groei wereldwijd en zorgt voor verdere druk op de prijzen, die zich vertaalt in vermindering van de vraag", aldus topman Aditya Mittal in een toelichting. De staalproductie daalde in het eerste halfjaar naar bijna 31 miljoen ton, tegenover ruim 35 miljoen ton in dezelfde periode een jaar geleden. Desondanks schat de producent de staalvraag voor de lange termijn positief in, onder andere door kansen die de energietransitie biedt en de "toenemende groei van ontwikkelende economieën", zegt de topman.

ArcelorMittal profiteerde ondanks de afname van de leveringen van staal in onder meer Europa en Oekraïne van de hogere prijzen als gevolg van de inflatie. De omzet kwam eind juni uit op bijna 44 miljard dollar (43 miljard euro), tegenover 35 miljard dollar een jaar geleden. De nettowinst bleef stabiel en kwam uit op 8 miljard dollar. Een jaar geleden was deze nog 6,3 miljard dollar.

Nieuwe hub

ArcelorMittal zegt verder een aantal bedrijven te hebben gekocht om te kunnen voldoen aan de veranderende eisen die gesteld worden voor een meer energiezuinige productie van staal. Zo maakte de staalproducent bekend het Braziliaanse staalbedrijf Companhia Siderúrgica do Pecém (CSP) te kopen voor 2,2 miljard dollar.

Met de aankoop hoopt ArcelorMittal mee te kunnen liften op plannen in die regio voor een nieuwe hub voor de productie van koolstofarm staal en groene waterstof, zegt de fabrikant in een persbericht. De overname moet nog goedgekeurd worden door toezichthouders en wordt naar verwachting eind dit jaar afgerond.

Arcelor zei verder niets over verdere productieverlagingen in Europese fabrieken vanwege de hoge energiekosten. Eind vorig jaar, toen de energieprijzen begonnen te stijgen, begon het bedrijf daarmee, omdat het anders niet rendabel staal kon maken. Dat had verder geen invloed op leveringen. Door de oorlog in Oekraïne zijn de energieprijzen tot ongekende hoogten gestegen.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt licht hoger terwijl Iranoorlog voortwoedt

\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.

21 minuten geleden
Bloomberg: Unilever overweegt afsplitsing voedingsmiddelentak

LONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.

1 uur geleden
Britse minister pleit voor warmere band met EU

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.

2 uur geleden
Trump stelt bezoek aan Xi in Beijing uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.

3 uur geleden
Nederland vindt omvang nieuwe EU-begroting veel te hoog

BRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

3 uur geleden
Energieprijzen worden heet hangijzer op de EU-top van donderdag

BRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.

3 uur geleden
Beurs in Amsterdam sluit hoger na bescheiden prijsstijging olie

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag voor de tweede dag op rij met een winst de handel uitgegaan. Ook op andere Europese beurzen stegen de hoofdgraadmeters. De blik van beleggers blijft gericht op de ontwikkelingen rondom de Iranoorlog en de gevolgen voor wereldwijde energieprijzen. De olieprijzen stegen, maar het ging om minder hevige toenames dan voorheen.

4 uur geleden