Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staalfabrikant ArcelorMittal aan kop in licht hogere AEX

Staalfabrikant ArcelorMittal aan kop in licht hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging woensdag licht vooruit onder aanvoering van staalfabrikant ArcelorMittal. Beleggers verwerkten de geruststellende woorden van Jerome Powell over de inflatie. De Amerikaanse centralebankpresident verklaarde dinsdag in het Congres dat de inflatie weliswaar hard oploopt, maar dat de prijsstijgingen niet zo hevig zullen zijn als in de beruchte jaren 70. Daarnaast werd uitgekeken naar de cijfers over de economische bedrijvigheid in de eurozone over juni, die later op de dag naar buiten komen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent in de plus op 730,83 punten. De MidKap won ook 0,3 procent, tot 1046,72 punten. Frankfurt en Parijs daalden tot 0,3 procent. Londen klom 0,1 procent.

Naast ArcelorMittal (plus 1,5 procent) stond Prosus in de kopgroep van de AEX met een winst van 1,3 procent. De techinvesteerder heeft de inkoop van aandelen van het Zuid-Afrikaanse moederbedrijf Naspers afgerond. Heineken won 0,1 procent. De bierbrouwer heeft een meerderheidsbelang verworven in de Indiase branchegenoot United Breweries. Verfconcern AkzoNobel sloot de rij met een min van 0,8 procent.

Galapagos

Galapagos zakte 2 procent en was de grootste daler in de MidKap. Beleggers reageerden op het nieuws dat onderzoekschef Piet Wigerinck later dit jaar vertrekt bij het biotechnologiebedrijf. Het vertrek van Wigerinck heeft volgens Galapagos geen gevolgen voor de geplande publicaties van onderzoeksresultaten van zijn kandidaatmedicijnen.

GrandVision verloor 0,4 procent na de koersval van bijna 8 procent een dag eerder. Volgens de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore wil brillen- en lenzenfabrikant EssilorLuxottica 1 miljard euro minder betalen voor GrandVision. Het Frans-Italiaanse bedrijf kan met het moederbedrijf van optiekketens als Pearle en Eye Wish gaan onderhandelen, nadat het een zaak bij een Zwitsers tribunaal won. Daardoor kan EssilorLuxottica zonder boete onder de overname uit. Als er geen overeenkomst komt over een flinke korting op de overnameprijs is EssilorLuxottica bereid de deal af te blazen, stelt de krant.

Valuta

Pharming won 1,7 procent. De biotechnoloog heeft de rekrutering van patiënten voor het onderzoek met leniolisib afgerond. Leniolisib wordt ontwikkeld voor de behandeling van patiënten met een afweerstoornis. In Parijs kreeg Pernod Ricard er 2,5 procent bij. Het Franse drankenconcern schroefde zijn winstverwachting voor dit jaar op dankzij een sterker dan verwacht herstel van de verkopen.

De euro was 1,1922 dollar waard, tegen 1,1902 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 73,33 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 75,38 dollar.

Meer uit Financieel

Trump dreigt Europa met heffingen om belasting digitale diensten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Europese landen invoerheffingen van 100 procent op te leggen als die een belasting op digitale diensten van Amerikaanse techbedrijven invoeren. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

2 uur geleden
Nieuwe raad van toezicht bij vakbond FNV

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft een nieuwe raad van toezicht. De Bondsraad van FNV heeft vrijdag ingestemd met die nieuwe raad, die daardoor direct van start kan gaan. Met die stap neemt ook de huidige raad van toezicht, onder wie de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts, rond 1 juli afscheid.

2 uur geleden
AEX-index sluit met verlies, chipbedrijven bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies gesloten. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden bij de dalers op het Damrak. Ook Shell was een verliezer door een daling van de olieprijzen.

3 uur geleden
Zorgen over techsector drukken stemming op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag overwegend met verlies aan de handelsdag begonnen. Een uitverkoop van techaandelen zorgde voor minnen op Wall Street. Techbeurs Nasdaq is daarmee mogelijk op weg naar de vijfde dag met verlies op rij. Beleggers lijken bezorgd over aangekondigde prijsstijgingen van Apple en Microsoft. Ook drukt het nieuws dat OpenAI zijn beursgang mogelijk uitstelt tot volgend jaar het sentiment.

5 uur geleden
Topman ASN Bank nieuwe voorzitter Duits-Nederlandse Handelskamer

DEN HAAG (ANP) - Topman Roland Boekhout van ASN Bank is de nieuwe voorzitter van de Duits-Nederlandse Handelskamer (DNHK). Hij volgt Eva van Pelt op, die het voorzitterschap na haar termijn van drie jaar overdraagt en vicevoorzitter wordt. DNHK ondersteunt de Nederlands-Duitse zakelijke betrekkingen. Duitsland is de belangrijkste handelspartner van Nederland.

6 uur geleden
Italiaans onderzoek naar Microsoft om prijsverhoging abonnement

ROME (ANP) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt Microsoft vanwege oneerlijke handelspraktijken. Het gaat om de informatie die consumenten kregen over de prijsverhoging van een Microsoft 365-abonnement.

8 uur geleden
Vakblad: 100.000 banen op de tocht bij Volkswagen

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen zou bij herstructureringsplannen de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Dat meldt vakblad Manager Magazin op basis van anonieme bronnen. De plannen zouden zijn gepresenteerd door de topman tijdens een vergadering met de raad van bestuur.

9 uur geleden