Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staalfabriek Tata Steel voldoet niet aan leveringsverplichtingen

Staalfabriek Tata Steel voldoet niet aan leveringsverplichtingen

IJMUIDEN (ANP) - De staalfabriek van Tata Steel in IJmuiden heeft problemen met een deel van de staalproductie. Het concern heeft klanten laten weten niet aan al zijn leveringsverplichtingen te kunnen voldoen. Een woordvoerder bevestigt een bericht hierover van het Noordhollands Dagblad, maar kan niet zeggen wat de omvang van het probleem is.

"Vooral onze klanten in de automobielsector zijn getroffen. Maar omdat de toeleveringsketen in IJmuiden onder extreme druk is komen te staan, worden nu ook andere klantsectoren getroffen", laat de zegsman wel weten. Namen van klanten kan hij niet noemen, maar het bedrijf levert normaal gesproken aan verschillende premium-automerken.

De problemen zijn opgetreden bij de Koudwals 21, een van de laatste onderdelen van het productieproces van staal. Na een modernisering is dit onderdeel tegen problemen aan gelopen, waarvan de woordvoerder niet kan zeggen wanneer deze zijn opgelost.

"Ondanks al onze inspanningen hebben wij vorige week een punt bereikt waarop wij genoodzaakt waren om een beroep te doen op een officiële overmachtssituatie (ook wel 'force majeure’ genoemd) en hebben wij tot onze spijt klanten moeten informeren dat wij niet volledig aan alle leveringsverplichtingen kunnen voldoen", aldus de onderneming.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

4 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

4 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

6 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

7 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

9 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

9 uur geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

10 uur geleden