Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staalfabriek Tata Steel voldoet niet aan leveringsverplichtingen

Staalfabriek Tata Steel voldoet niet aan leveringsverplichtingen

IJMUIDEN (ANP) - De staalfabriek van Tata Steel in IJmuiden heeft problemen met een deel van de staalproductie. Het concern heeft klanten laten weten niet aan al zijn leveringsverplichtingen te kunnen voldoen. Een woordvoerder bevestigt een bericht hierover van het Noordhollands Dagblad, maar kan niet zeggen wat de omvang van het probleem is.

"Vooral onze klanten in de automobielsector zijn getroffen. Maar omdat de toeleveringsketen in IJmuiden onder extreme druk is komen te staan, worden nu ook andere klantsectoren getroffen", laat de zegsman wel weten. Namen van klanten kan hij niet noemen, maar het bedrijf levert normaal gesproken aan verschillende premium-automerken.

De problemen zijn opgetreden bij de Koudwals 21, een van de laatste onderdelen van het productieproces van staal. Na een modernisering is dit onderdeel tegen problemen aan gelopen, waarvan de woordvoerder niet kan zeggen wanneer deze zijn opgelost.

"Ondanks al onze inspanningen hebben wij vorige week een punt bereikt waarop wij genoodzaakt waren om een beroep te doen op een officiële overmachtssituatie (ook wel 'force majeure’ genoemd) en hebben wij tot onze spijt klanten moeten informeren dat wij niet volledig aan alle leveringsverplichtingen kunnen voldoen", aldus de onderneming.

Meer uit Financieel

Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

6 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

8 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

10 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

11 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

15 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

15 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

17 uur geleden