Staalfabriek Tata Steel voldoet niet aan leveringsverplichtingen
IJMUIDEN (ANP) - De staalfabriek van Tata Steel in IJmuiden heeft problemen met een deel van de staalproductie. Het concern heeft klanten laten weten niet aan al zijn leveringsverplichtingen te kunnen voldoen. Een woordvoerder bevestigt een bericht hierover van het Noordhollands Dagblad, maar kan niet zeggen wat de omvang van het probleem is.
"Vooral onze klanten in de automobielsector zijn getroffen. Maar omdat de toeleveringsketen in IJmuiden onder extreme druk is komen te staan, worden nu ook andere klantsectoren getroffen", laat de zegsman wel weten. Namen van klanten kan hij niet noemen, maar het bedrijf levert normaal gesproken aan verschillende premium-automerken.
De problemen zijn opgetreden bij de Koudwals 21, een van de laatste onderdelen van het productieproces van staal. Na een modernisering is dit onderdeel tegen problemen aan gelopen, waarvan de woordvoerder niet kan zeggen wanneer deze zijn opgelost.
"Ondanks al onze inspanningen hebben wij vorige week een punt bereikt waarop wij genoodzaakt waren om een beroep te doen op een officiële overmachtssituatie (ook wel 'force majeure’ genoemd) en hebben wij tot onze spijt klanten moeten informeren dat wij niet volledig aan alle leveringsverplichtingen kunnen voldoen", aldus de onderneming.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
15 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
16 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
17 uur geleden