Staalconcern Tata Steel krabbelt op na klap coronacrisis
MUMBAI (ANP) - Het Indiase staalconcern Tata Steel kende afgelopen kwartaal het beste financiële resultaat in lange tijd. Geholpen door het aantrekken van de economie na de eerste coronalockdowns zette het moederbedrijf van het hoogovencomplex in IJmuiden weer een brutowinst in de boeken.
Gecorrigeerd voor belastingen kwam de winst uit op ongeveer 22,5 miljard Indiase roepie, omgerekend zo'n 255 miljoen euro. In het voorgaande kwartaal was nog sprake van meer dan 33 miljard roepie verlies en een jaar eerder eindigde Tata Steel ook al in het rood.
De opbrengsten telden dit keer op tot bijna 372 miljard roepie. Ook dat was beduidend beter dan de circa 243 miljard roepie een periode eerder. Volgens de Indiase top van Tata Steel werden er vooral goede zaken gedaan in eigen land. Daar werd de productie van staal eerder dit jaar nog flink gehinderd. In Europa bleven de omstandigheden erg lastig, al was hier wel sprake van enig herstel vergeleken met eerder dit jaar.
SSAB
Tata Steel maakte vrijdag ook bekend met het Zweedse staalbedrijf SSAB te praten over een verkoop van zijn Nederlandse tak. SSAB waarschuwde dat nog niet zeker is of de gesprekken daadwerkelijk tot een deal leiden. In Nederland is door betrokken partijen wel al voorzichtig positief gereageerd.
De Zweden zijn niet geïnteresseerd in het al lang zwaar verlieslatende Britse deel van Tata Steel. Daarom is Tata Steel alvast begonnen met een proces om Tata Steel Nederland en Tata Steel UK van elkaar te scheiden. Tata Steel blijft ook in gesprek met de Britse regering over mogelijke maatregelen om de toekomst van de Britse tak op de lange termijn veilig te stellen. Daarbij worden alle opties bekeken om het bedrijf zelfvoorzienend te maken zonder dat er in de toekomst enige financiële steun vanuit India nodig is.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
3 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
7 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
19 uur geleden