Staalconcern Tata Steel krabbelt op na klap coronacrisis
MUMBAI (ANP) - Het Indiase staalconcern Tata Steel kende afgelopen kwartaal het beste financiële resultaat in lange tijd. Geholpen door het aantrekken van de economie na de eerste coronalockdowns zette het moederbedrijf van het hoogovencomplex in IJmuiden weer een brutowinst in de boeken.
Gecorrigeerd voor belastingen kwam de winst uit op ongeveer 22,5 miljard Indiase roepie, omgerekend zo'n 255 miljoen euro. In het voorgaande kwartaal was nog sprake van meer dan 33 miljard roepie verlies en een jaar eerder eindigde Tata Steel ook al in het rood.
De opbrengsten telden dit keer op tot bijna 372 miljard roepie. Ook dat was beduidend beter dan de circa 243 miljard roepie een periode eerder. Volgens de Indiase top van Tata Steel werden er vooral goede zaken gedaan in eigen land. Daar werd de productie van staal eerder dit jaar nog flink gehinderd. In Europa bleven de omstandigheden erg lastig, al was hier wel sprake van enig herstel vergeleken met eerder dit jaar.
SSAB
Tata Steel maakte vrijdag ook bekend met het Zweedse staalbedrijf SSAB te praten over een verkoop van zijn Nederlandse tak. SSAB waarschuwde dat nog niet zeker is of de gesprekken daadwerkelijk tot een deal leiden. In Nederland is door betrokken partijen wel al voorzichtig positief gereageerd.
De Zweden zijn niet geïnteresseerd in het al lang zwaar verlieslatende Britse deel van Tata Steel. Daarom is Tata Steel alvast begonnen met een proces om Tata Steel Nederland en Tata Steel UK van elkaar te scheiden. Tata Steel blijft ook in gesprek met de Britse regering over mogelijke maatregelen om de toekomst van de Britse tak op de lange termijn veilig te stellen. Daarbij worden alle opties bekeken om het bedrijf zelfvoorzienend te maken zonder dat er in de toekomst enige financiële steun vanuit India nodig is.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
7 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
11 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
12 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
13 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden