Staalconcern ArcelorMittal voelt prijsdaling ijzererts op beurs
AMSTERDAM (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal was vrijdag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Beleggers zetten het aandeel flink lager vanwege een forse prijsdaling van ijzererts. De Europese beurzen gingen verder over een breed front omlaag. De zorgen over een mogelijke vertraging van het economische herstel door de opmars van de Delta-variant van het coronavirus hielden de markten in de greep.
ArcelorMittal leverde meer dan 4 procent aan beurswaarde in. De prijzen van ijzererts, een grondstof voor ijzer en hard staal, zijn deze zomer bijna gehalveerd door een afnemende vraag uit China. Metalenspecialist AMG verloor bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 hierdoor bijna 4 procent. In Londen stonden de mijnbouwers BHP (min 5,2 procent) en Rio Tinto (min 3,7 procent) eveneens onder druk.
De Amsterdamse AEX-index ging 1,1 procent lager de handel uit op 789,49 punten. Eerder op de dag ging de graadmeter nog even voorbij de 800 punten. Maar de historische puntengrens raakte later uit beeld, zeker nadat de nieuwe cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen tegenvielen. De MidKap verloor 0,3 procent tot 1089,38 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt zakten tot 1,3 procent. De Londense FTSE-index daalde 1,2 procent na een onverwachte daling van de Britse winkelverkopen in augustus.
Accsys
Accsys won bij de kleinere fondsen bijna 5 procent. De houtveredelaar zag de omzet in de afgelopen vijf maanden sterk aantrekken. Ook profiteerde het bedrijf van de hogere verkoopprijzen voor zijn houtproducten dankzij de sterke vraag en hogere grondstofprijzen. Euronext zakte circa 2 procent. De Franse bank BNP Paribas verkocht 2,2 miljoen aandelen van de beursuitbater.
Commerzbank steeg zo'n 2 procent in Frankfurt. Volgens zakenkrant Handelsblatt overweegt de Amerikaanse investeerder Cerberus een belang te nemen van 15,6 procent in de Duitse bank. In de reissector werd gereageerd op berichten dat de Britse regering overweegt de coronamaatregelen in Engeland te versoepelen voor internationale reizen. IAG, het moederbedrijf van luchtvaartmaatschappij British Airways, won rond de 5 procent en InterContinental Hotels klom ongeveer 2 procent.
De euro was 1,1733 dollar waard, tegen 1,1759 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 71,66 dollar. Brentolie daalde 1 procent in prijs tot 74,90 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Apple hoorde woensdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft de langverwachte goedkeuring gekregen van de Chinese overheid om Apple Intelligence uit te rollen in het Aziatische land. De internettoezichthouder in China plaatste Apple's geïntegreerde AI-systeem op een lijst met nieuw goedgekeurde aanbieders, naast diensten van lokale spelers als Huawei en Xiaomi.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie is akkoord gegaan met een plan van socialemediaplatform X om te voldoen aan de transparantieregels onder de Europese wet inzake digitale diensten (DSA). Het landenblok legde het socialemedianetwerk van Elon Musk vorig jaar een boete op van 120 miljoen euro voor het overtreden van die digitale regels.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van SpaceX is woensdag gedaald naar het laagste punt sinds het ruimtevaart-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk vorige maand naar de beurs ging. Het aandeel zakte op Wall Street met 2 procent naar iets meer dan 133 dollar per aandeel, waarmee de koers onder de 135 dollar zakte. Dat is de prijs waarvoor de aandelen vorige maand aan beleggers werden verkocht.
6 uur geledenVELDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - ASML is van plan de prijzen van zijn chipmachines te verhogen, schrijft technieuwssite The Information op basis van verschillende anonieme bronnen. Dat zou kunnen leiden tot een conflict met een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinemaker, het Taiwanese TSMC.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft in de eerste helft van dit jaar voor een veel groter bedrag aan vergunde wapens geëxporteerd dan een jaar eerder. De waarde van wapenexporten waarvoor de Duitse regering in de eerste helft van dit jaar toestemming heeft gegeven, was ruim vier keer zo groot als een jaar geleden, volgens voorlopige cijfers die het Duitse ministerie van Economische Zaken woensdag heeft gepubliceerd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers in Amsterdam namen in de laatste handelsuren winst op chipaandelen, nadat de koersen eerder op de dag nog stevig waren opgelopen. De sector stond in de belangstelling na sterke resultaten en vooruitzichten van chipmachinemaker ASML. Tijdens de ochtendhandel was ASML veruit de grootste stijger in de hoofdindex met een winst van ruim 5 procent. Het aandeel eindigde echter 0,4 procent in de min. Branchegenoot Besi was de grootste daler in de AEX met een verlies van 3 procent.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering verzet zich in principe niet tegen een overname van de Duitse Commerzbank door het Italiaanse UniCredit, maar heeft wel bezwaren tegen de manier waarop de Italianen daarbij te werk zijn gegaan. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz woensdag gezegd. Het is de eerste keer dat hij publiekelijk verklaart dat hij niet probeert de overname te blokkeren.
7 uur geleden