Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staalconcern ArcelorMittal voelt prijsdaling ijzererts op beurs

Staalconcern ArcelorMittal voelt prijsdaling ijzererts op beurs

AMSTERDAM (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal was vrijdag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Beleggers zetten het aandeel flink lager vanwege een forse prijsdaling van ijzererts. De Europese beurzen gingen verder over een breed front omlaag. De zorgen over een mogelijke vertraging van het economische herstel door de opmars van de Delta-variant van het coronavirus hielden de markten in de greep.

ArcelorMittal leverde meer dan 4 procent aan beurswaarde in. De prijzen van ijzererts, een grondstof voor ijzer en hard staal, zijn deze zomer bijna gehalveerd door een afnemende vraag uit China. Metalenspecialist AMG verloor bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 hierdoor bijna 4 procent. In Londen stonden de mijnbouwers BHP (min 5,2 procent) en Rio Tinto (min 3,7 procent) eveneens onder druk.

De Amsterdamse AEX-index ging 1,1 procent lager de handel uit op 789,49 punten. Eerder op de dag ging de graadmeter nog even voorbij de 800 punten. Maar de historische puntengrens raakte later uit beeld, zeker nadat de nieuwe cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen tegenvielen. De MidKap verloor 0,3 procent tot 1089,38 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt zakten tot 1,3 procent. De Londense FTSE-index daalde 1,2 procent na een onverwachte daling van de Britse winkelverkopen in augustus.

Accsys

Accsys won bij de kleinere fondsen bijna 5 procent. De houtveredelaar zag de omzet in de afgelopen vijf maanden sterk aantrekken. Ook profiteerde het bedrijf van de hogere verkoopprijzen voor zijn houtproducten dankzij de sterke vraag en hogere grondstofprijzen. Euronext zakte circa 2 procent. De Franse bank BNP Paribas verkocht 2,2 miljoen aandelen van de beursuitbater.

Commerzbank steeg zo'n 2 procent in Frankfurt. Volgens zakenkrant Handelsblatt overweegt de Amerikaanse investeerder Cerberus een belang te nemen van 15,6 procent in de Duitse bank. In de reissector werd gereageerd op berichten dat de Britse regering overweegt de coronamaatregelen in Engeland te versoepelen voor internationale reizen. IAG, het moederbedrijf van luchtvaartmaatschappij British Airways, won rond de 5 procent en InterContinental Hotels klom ongeveer 2 procent.

De euro was 1,1733 dollar waard, tegen 1,1759 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 71,66 dollar. Brentolie daalde 1 procent in prijs tot 74,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

5 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

5 uur geleden
Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

6 uur geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

9 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

10 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

11 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

12 uur geleden