Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staalconcern ArcelorMittal voelt prijsdaling ijzererts op beurs

Staalconcern ArcelorMittal voelt prijsdaling ijzererts op beurs

AMSTERDAM (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal was vrijdag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Beleggers zetten het aandeel flink lager vanwege een forse prijsdaling van ijzererts. De Europese beurzen gingen verder over een breed front omlaag. De zorgen over een mogelijke vertraging van het economische herstel door de opmars van de Delta-variant van het coronavirus hielden de markten in de greep.

ArcelorMittal leverde meer dan 4 procent aan beurswaarde in. De prijzen van ijzererts, een grondstof voor ijzer en hard staal, zijn deze zomer bijna gehalveerd door een afnemende vraag uit China. Metalenspecialist AMG verloor bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 hierdoor bijna 4 procent. In Londen stonden de mijnbouwers BHP (min 5,2 procent) en Rio Tinto (min 3,7 procent) eveneens onder druk.

De Amsterdamse AEX-index ging 1,1 procent lager de handel uit op 789,49 punten. Eerder op de dag ging de graadmeter nog even voorbij de 800 punten. Maar de historische puntengrens raakte later uit beeld, zeker nadat de nieuwe cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen tegenvielen. De MidKap verloor 0,3 procent tot 1089,38 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt zakten tot 1,3 procent. De Londense FTSE-index daalde 1,2 procent na een onverwachte daling van de Britse winkelverkopen in augustus.

Accsys

Accsys won bij de kleinere fondsen bijna 5 procent. De houtveredelaar zag de omzet in de afgelopen vijf maanden sterk aantrekken. Ook profiteerde het bedrijf van de hogere verkoopprijzen voor zijn houtproducten dankzij de sterke vraag en hogere grondstofprijzen. Euronext zakte circa 2 procent. De Franse bank BNP Paribas verkocht 2,2 miljoen aandelen van de beursuitbater.

Commerzbank steeg zo'n 2 procent in Frankfurt. Volgens zakenkrant Handelsblatt overweegt de Amerikaanse investeerder Cerberus een belang te nemen van 15,6 procent in de Duitse bank. In de reissector werd gereageerd op berichten dat de Britse regering overweegt de coronamaatregelen in Engeland te versoepelen voor internationale reizen. IAG, het moederbedrijf van luchtvaartmaatschappij British Airways, won rond de 5 procent en InterContinental Hotels klom ongeveer 2 procent.

De euro was 1,1733 dollar waard, tegen 1,1759 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 71,66 dollar. Brentolie daalde 1 procent in prijs tot 74,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: OpenAI-topman op gastenlijst staatsdiner Trump en Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Sam Altman, de topman van OpenAI, zal hoogstwaarschijnlijk aanwezig zijn bij het staatsdiner dat de Amerikaanse president Donald Trump organiseert voor zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping.

1 uur geleden
Trump houdt vertrouwen in Fed-voorzitter ondanks rentekritiek

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaans president Donald Trump heeft kritiek geuit op de door hem aangestelde voorzitter van de centrale bank de Federale Reserve, Kevin Warsh. Op social media haalt de president fel uit naar het besluit van de centrale bank om de rente te verhogen in een poging de hardnekkige inflatie te bedwingen.

3 uur geleden
Wall Street lager na eerste renteverhoging Fed in ruim 3 jaar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.

8 uur geleden
Fed-voorzitter Warsh: inflatie in VS al veel te lang te hoog

WASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.

8 uur geleden
Amerikaanse centrale bank verhoogt rente tegen hoge inflatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.

10 uur geleden
Bloomberg: Aramco wil oliepijpleiding spoedig deels heropenen

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.

11 uur geleden
AEX sluit vlak in aanloop rentebesluit Fed, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.

12 uur geleden