Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staalconcern ArcelorMittal legt Duitse fabrieken stil om duur gas

Staalconcern ArcelorMittal legt Duitse fabrieken stil om duur gas

HAMBURG (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal legt in Bremen en Hamburg fabrieken stil omdat het gas en de elektriciteit waarop ze draaien te duur is geworden. Het is daardoor niet meer mogelijk om tegen concurrerende prijzen staal te maken in die Duitse steden, meldt het bedrijf. Bij een Spaanse fabriek wordt bovendien een hoogoven stilgelegd vanwege de hoge gasprijzen.

ArcelorMittal legt één van de twee hoogovens van het complex in Bremen tot nader order stil. In Hamburg gaat een fabriek voor walsdraad in het vierde kwartaal dicht. Door de hoge energieprijzen had het metaalbedrijf uit Luxemburg al werktijdverkorting voor personeel op de productielocaties aangevraagd. Deze maatregel, vergelijkbaar met deeltijd-WW, wordt nu verder uitgebreid.

De Hamburgse fabriek had al maatregelen genomen om het gasverbruik sterk te verminderen. Zo importeerde ArcelorMittal voor deze locatie producten voor verdere verwerking die het voorheen zelf ter plekke maakte. Volgens het staalbedrijf levert die import meer CO2-uitstoot op dan in een normale situatie.

Hoge kosten

"De hoge kosten van gas en elektriciteit drukken zwaar op onze concurrentiekracht. Bovendien komt er vanaf oktober de door de federale overheid geplande gasheffing, die ons zal blijven belasten", zegt Reiner Blaschek, topman van ArcelorMittal in Duitsland. Hij roept de Duitse politiek op om snel in te grijpen zodat de energieprijzen onder controle komen.

Niet alleen personeel in Bremen en Hamburg zit noodgedwongen thuis vanwege de hoge energiekosten bij ArcelorMittal. Ook in Duisburg en Eisenhüttenstadt is sprake van werktijdverkorting.

Bij de staalfabriek van ArcelorMittal in het Spaanse Gijón gaat één hoogoven dicht. Die fabriek heeft net als die in Bremen twee hoogovens.

Meer uit Financieel

Haribo verkoopt meer snoep dan ooit, mogelijk door dure chocolade

GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.

2 uur geleden
Defensiebedrijf CSG ontkent beschuldigingen opgeklopte cijfers

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.

2 uur geleden
Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

2 uur geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

4 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: energiecrisis moment van waarheid Europa

BRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."

4 uur geleden
Hackers stelen gegevens van miljoenen studenten en docenten

SALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.

4 uur geleden
Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

5 uur geleden