Staalconcern ArcelorMittal legt Duitse fabrieken stil om duur gas
HAMBURG (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal legt in Bremen en Hamburg fabrieken stil omdat het gas en de elektriciteit waarop ze draaien te duur is geworden. Het is daardoor niet meer mogelijk om tegen concurrerende prijzen staal te maken in die Duitse steden, meldt het bedrijf. Bij een Spaanse fabriek wordt bovendien een hoogoven stilgelegd vanwege de hoge gasprijzen.
ArcelorMittal legt één van de twee hoogovens van het complex in Bremen tot nader order stil. In Hamburg gaat een fabriek voor walsdraad in het vierde kwartaal dicht. Door de hoge energieprijzen had het metaalbedrijf uit Luxemburg al werktijdverkorting voor personeel op de productielocaties aangevraagd. Deze maatregel, vergelijkbaar met deeltijd-WW, wordt nu verder uitgebreid.
De Hamburgse fabriek had al maatregelen genomen om het gasverbruik sterk te verminderen. Zo importeerde ArcelorMittal voor deze locatie producten voor verdere verwerking die het voorheen zelf ter plekke maakte. Volgens het staalbedrijf levert die import meer CO2-uitstoot op dan in een normale situatie.
Hoge kosten
"De hoge kosten van gas en elektriciteit drukken zwaar op onze concurrentiekracht. Bovendien komt er vanaf oktober de door de federale overheid geplande gasheffing, die ons zal blijven belasten", zegt Reiner Blaschek, topman van ArcelorMittal in Duitsland. Hij roept de Duitse politiek op om snel in te grijpen zodat de energieprijzen onder controle komen.
Niet alleen personeel in Bremen en Hamburg zit noodgedwongen thuis vanwege de hoge energiekosten bij ArcelorMittal. Ook in Duisburg en Eisenhüttenstadt is sprake van werktijdverkorting.
Bij de staalfabriek van ArcelorMittal in het Spaanse Gijón gaat één hoogoven dicht. Die fabriek heeft net als die in Bremen twee hoogovens.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
55 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
9 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
11 uur geleden