Staalconcern ArcelorMittal gestopt met Russische grondstoffen
LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal, de grootste staalproducent van Europa, is gestopt met het gebruik van steenkool uit Rusland om zijn hoogovens op te stoken. Ook gebruikt ArcelorMittal, dat een beursnotering in Amsterdam heeft, geen ijzererts van Russische leveranciers meer vanwege de sancties tegen Rusland om de oorlog in Oekraïne.
Volgens de topman van de Europese tak van ArcelorMittal kwam eerder ongeveer een vijfde van het steenkool voor zijn Europese hoogovens uit Rusland. Het bedrijf is de afgelopen weken bezig geweest om het gebruik van Russische grondstoffen uit zijn productieprocessen te verwijderen. Er wordt nu meer uit andere landen gehaald.
Hij zegt verder dat Rusland nu waarschijnlijk meer steenkool en ijzererts aan China zal gaan leveren, in plaats van aan Europa. China is op zijn beurt bezig de importen van steenkool uit Australië sterk te verlagen.
Vanwege de oorlog in Oekraïne en de economische sancties tegen Rusland zijn de staalprijzen naar records gestegen. Beide landen zijn belangrijke staal- en ijzerertsproducenten en ArcelorMittal heeft de productie bij zijn Oekraïense fabriek stilgelegd.
De Europese Unie heeft ook een importverbod opgelegd op Russisch staal. Daarnaast kampen staalbedrijven met hoge energiekosten, waardoor de productie soms verlaagd moet worden. Dit raakt het aanbod en jaagt de prijzen verder aan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week met overtuigende winsten gesloten, waarbij de Nasdaq een nieuw record bereikte. Vooral aandelen van AI-bedrijven waren gewild bij beleggers, na de koersval in de sector vorige week door sombere uitspraken van AI-topbestuurders over de gevaren van de technologie. Beurshandelaren lieten zich maandag echter weer leiden door de groeivooruitzichten van de techsector. Ook een aanhoudende daling van de olieprijzen verminderde de vrees dat de energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft voorgesteld om 5 miljard dollar te investeren in een nieuw fonds dat landen in het Midden-Oosten moet helpen bij de wederopbouw van energie-infrastructuur die tijdens de Iranoorlog is beschadigd. Dat meldt de Wall Street Journal maandag.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse staten bevestigen een akkoord met entertainmentconcern Paramount over de overname van Hollywoodconcurrent Warner Bros. Daarmee heeft Paramount een belangrijke hindernis voor de deal, ter waarde van meer dan 110 miljard dollar, weggenomen. De staten probeerden de overname eerder via een rechtszaak tegen te houden.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegverkeer naar verschillende bestemmingen aan de Amerikaanse oostkust kan weer worden hervat, nadat een telecomstoring eerder op de dag voor problemen zorgde. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA zegt dat een vliegverbod voor de luchthaven in Boston is opgeheven. Ook vluchten op de luchthavens LaGuardia en JFK Airport in New York worden hervat.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft vliegverkeer stilgelegd op de luchthavens JFK Airport en LaGuardia in New York en Logan Airport in Boston door een telecomstoring die zich verder uitbreidt. Het gaat om vertrekkende vluchten.
7 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Advanced Micro Devices (AMD) bereikte maandag voor het eerst een marktwaarde van 1 biljoen dollar, ofwel 1000 miljard dollar. Het Amerikaanse chipbedrijf profiteert van de opleving van chipmakers op de aandelenbeurzen, door de enorme vraag naar chips voor AI-toepassingen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omhoog. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Die daling hing samen met diplomatieke inspanningen om de oorlog in Iran te beëindigen.
9 uur geleden