Staalconcern ArcelorMittal gestopt met Russische grondstoffen
LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal, de grootste staalproducent van Europa, is gestopt met het gebruik van steenkool uit Rusland om zijn hoogovens op te stoken. Ook gebruikt ArcelorMittal, dat een beursnotering in Amsterdam heeft, geen ijzererts van Russische leveranciers meer vanwege de sancties tegen Rusland om de oorlog in Oekraïne.
Volgens de topman van de Europese tak van ArcelorMittal kwam eerder ongeveer een vijfde van het steenkool voor zijn Europese hoogovens uit Rusland. Het bedrijf is de afgelopen weken bezig geweest om het gebruik van Russische grondstoffen uit zijn productieprocessen te verwijderen. Er wordt nu meer uit andere landen gehaald.
Hij zegt verder dat Rusland nu waarschijnlijk meer steenkool en ijzererts aan China zal gaan leveren, in plaats van aan Europa. China is op zijn beurt bezig de importen van steenkool uit Australië sterk te verlagen.
Vanwege de oorlog in Oekraïne en de economische sancties tegen Rusland zijn de staalprijzen naar records gestegen. Beide landen zijn belangrijke staal- en ijzerertsproducenten en ArcelorMittal heeft de productie bij zijn Oekraïense fabriek stilgelegd.
De Europese Unie heeft ook een importverbod opgelegd op Russisch staal. Daarnaast kampen staalbedrijven met hoge energiekosten, waardoor de productie soms verlaagd moet worden. Dit raakt het aanbod en jaagt de prijzen verder aan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel onveranderd geopend. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de verder stijgende olieprijzen.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Met veel producten die op TikTok Shop worden aangeprezen is iets mis. Dat stelt de Consumentenbond, die tien producten heeft gekocht die op het socialemediaplatform werden gepromoot. De belangenbehartiger voor consumenten stelt dat de helft van de producten mooier werd gepresenteerd dan ze in werkelijkheid waren.
35 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft Ian Tyler benoemd tot bestuursvoorzitter. Hij volgt Albert Manifold op die in mei moest vertrekken na beschuldigingen van wangedrag. Met de benoeming van Tyler komt er vooralsnog een einde aan verschillende wijzigingen in de top.
36 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI) zullen de komende jaren blijven toenemen door de enorme AI-vraag. Volgens onderzoek door accountants- en adviesbureau PricewaterhouseCoopers (PwC) kan dat totale investeringsbedrag in 2050 uitkomen op 31,6 biljoen dollar, oftewel meer dan 27.000 miljard euro.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine heeft woensdag een nieuw record bereikt. Volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers kost een liter Euro95 nu 2,666 euro, bijna 3 cent meer dan dinsdag. Daarmee is het vorige record van 6 mei verbroken, aldus UnitedConsumers. Toen kostte een liter benzine 2,646 euro.
1 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
4 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
4 uur geleden