Staalconcern ArcelorMittal aan kop in licht hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Volgens de Duitse krant Handelsblatt komt de Europese Unie de komende weken waarschijnlijk met invoertarieven van 25 tot 50 procent op Chinees staal en daarvan afgeleide producten. Brussel zou daarmee reageren op de golf aan goedkope importen uit China.
ArcelorMittal won 3 procent en was de sterkste stijger in de AEX-index. Branchegenoten AMG en Aperam stegen tot bijna 3 procent bij de middelgrote bedrijven.
De algehele stemming op het Damrak was ook positief, ondanks de nieuwe tariefdreiging van president Donald Trump. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 935,79 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 886,11 punten. Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,8 procent.
Nieuwe Amerikaanse importheffing
Trump kondigde een importheffing van 100 procent aan op medicijnen per 1 oktober. Farmaceuten die in de Verenigde Staten produceren of daar fabrieken bouwen, ontlopen echter de heffing. Naast medicijnen geldt een heffing van 50 procent voor meubelen zoals keukenkastjes en badkamermeubels en een heffing van 30 procent op gestoffeerd meubilair. Voor zware vrachtwagens geldt een heffing van 25 procent. Vrachtwagenfabrikant Daimler Truck verloor daardoor 3 procent in Frankfurt.
In Aziƫ stonden farmaceutische bedrijven onder druk door de nieuwe Amerikaanse importheffing. In Europa bleven de verliezen in de farmaceutische sector beperkt. Veel grote Europese farmaceuten produceren of bouwen al fabrieken in de VS voor hun medicijnen. Het Zwitserse Novartis daalde 0,7 procent en het Franse Sanofi won 0,3 procent. In Amsterdam kelderde het kleinere biotechnologiebedrijf Pharming daarentegen 20 procent. Branchegenoot Galapagos daalde 1,9 procent.
Flitshandelaar
ASMI, Besi en ASML verloren tot 1,8 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal is de Amerikaanse regering van plan chipbedrijven te vragen hetzelfde aantal halfgeleiders in de VS te produceren als hun klanten van buitenlandse producenten importeren. Als een bedrijf geen een-op-een-verhouding hanteert, moeten bedrijven een importheffing betalen.
Flow Traders zakte 7 procent. Volgens de flitshandelaar waren de handelsvolumes in het derde kwartaal beduidend lager dan in het tweede kwartaal. Ook de volatiliteit, oftewel de mate van koersschommelingen op de beurzen, was lager. Die ontwikkelingen hadden volgens Flow Traders een aanzienlijke negatieve impact op de inkomsten in het derde kwartaal.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
9 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
10 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
11 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
12 uur geleden