Staalbedrijven krijgen op Damrak lucht na daling gasprijs
AMSTERDAM (ANP) - Metaalbedrijven zijn maandag overwegend hoger geëindigd op de Amsterdamse aandelenbeurs. De gasprijs is na de recordhoogtes van vorige week weer iets gedaald, wat beleggers mogelijk wat minder nerveus maakt over te hoge kostenstijgingen voor de energievretende sector.
ArcelorMittal was de sterkste stijger in de AEX en won 4,4 procent. Bij de middelgrote fondsen won roestvrijstaalproducent Aperam 2,8 procent. Ook kunstmestproducent OCI, die veel gas verbruikt, was met 3,5 procent een sterke stijger.
De prijs voor Europees gas daalde tot ongeveer 83 euro per kilowattuur, waar dat vorige week kortstondig nog ruim 160 euro was. Olieprijzen bleven nog wel oplopen. Een vat Amerikaanse olie steeg 2,3 procent in waarde tot 81,14 dollar en Brentolie steeg 2 procent tot 83,90 dollar per vat.
AEX
De AEX sloot 0,2 procent hoger op 773,79 punten. De MidKap ging 0,5 procent vooruit tot 1049,35 punten. De beurs in Frankfurt daalde een fractie. Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent.
Een andere opvallende winnaar op het Damrak was Fugro. De oliedienstverlener heeft een contract gekregen van branchegenoot Saipem voor controlewerkzaamheden bij het transport van gas voor de kust van Senegal en Mauritanië en steeg 4 procent. ABN AMRO won 1,9 procent. De bank vereenvoudigt zijn organisatiestructuur, waarbij de vier huidige divisies worden vervangen door drie nieuwe afdelingen.
HSBC
De Britse banken HSBC en Barclays wonnen tot 2,7 procent door speculatie op een renteverhoging. Gouverneur Andrew Bailey van de Bank of England waarschuwde voor een "zeer schadelijke" periode van inflatie, die hoger zal uitvallen dan eerder werd gedacht. Dit voedde de verwachting dat de Britse centrale bank de rente moet verhogen om de inflatie in toom te houden.
ASOS verloor meer dan 13 procent aan beurswaarde. De Britse onlinekledingverkoper gaf een winstalarm vanwege hogere logistieke kosten en verstoringen in de toeleveringsketen, en kondigde het vertrek aan van topman Nick Beighton.
Carrefour
In Parijs zakte Carrefour bijna 3 procent. Het Franse supermarktconcern is volgens persbureau Bloomberg onlangs benaderd door zijn concurrent Auchan voor een overname. Auchan wilde zo'n 16,6 miljard euro betalen voor Carrefour. De overnamegesprekken zijn echter vastgelopen op de hoogte van het bod en de voorwaarden van de deal.
De euro was 1,1573 dollar waard, tegen 1,1572 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.
16 uur geleden