Staakt-het-vuren Gaza nog dichterbij na nachtelijke 'doorbraak'
DOHA/CAÏRO (ANP/RTR) - Een staakt-het-vuren in de Gazastrook is nog dichterbij na een "doorbraak" in Qatar, melden ingewijden aan persbureau Reuters. De Amerikaanse president Joe Biden zei maandag al dat Israël en Hamas "op het punt staan" om een akkoord te sluiten.
De gesprekken tussen Israël en Hamas in Doha werden volgens ingewijden bijgewoond door zowel vertegenwoordigers van de regering-Biden als door ambtenaren van aanstaand president Donald Trump. Israël en Hamas zouden maandag een conceptovereenkomst onder ogen hebben gekregen. Wat de nachtelijke "doorbraak" precies is geweest, wordt niet duidelijk.
The Times of Israel meldde maandag dat in de conceptovereenkomst gesproken wordt over het vrijlaten van 33 Israëlische gijzelaars in de eerste fase. Daarna moet de rest van de gijzelaars vrijkomen. Israël zou zich in ruil terugtrekken uit het grootste gedeelte van Gaza en Palestijnse gevangenen laten gaan. Israëlische troepen zouden wel aanwezig blijven in een nieuwe bufferzone om Israël te beschermen.
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken liet weten dat Hamas aan zet was. Hamas heeft laten weten klaar te zijn om een deal te sluiten. Onderhandelaars komen dinsdag opnieuw bijeen in de hoop het akkoord rond te krijgen. Al meer dan een jaar wordt gesproken over een staakt-het-vuren in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
17 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
18 uur geleden