Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staakt-het-vuren Gaza nog dichterbij na nachtelijke 'doorbraak'

Staakt-het-vuren Gaza nog dichterbij na nachtelijke 'doorbraak'

DOHA/CAÏRO (ANP/RTR) - Een staakt-het-vuren in de Gazastrook is nog dichterbij na een "doorbraak" in Qatar, melden ingewijden aan persbureau Reuters. De Amerikaanse president Joe Biden zei maandag al dat Israël en Hamas "op het punt staan" om een akkoord te sluiten.

De gesprekken tussen Israël en Hamas in Doha werden volgens ingewijden bijgewoond door zowel vertegenwoordigers van de regering-Biden als door ambtenaren van aanstaand president Donald Trump. Israël en Hamas zouden maandag een conceptovereenkomst onder ogen hebben gekregen. Wat de nachtelijke "doorbraak" precies is geweest, wordt niet duidelijk.

The Times of Israel meldde maandag dat in de conceptovereenkomst gesproken wordt over het vrijlaten van 33 Israëlische gijzelaars in de eerste fase. Daarna moet de rest van de gijzelaars vrijkomen. Israël zou zich in ruil terugtrekken uit het grootste gedeelte van Gaza en Palestijnse gevangenen laten gaan. Israëlische troepen zouden wel aanwezig blijven in een nieuwe bufferzone om Israël te beschermen.

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken liet weten dat Hamas aan zet was. Hamas heeft laten weten klaar te zijn om een deal te sluiten. Onderhandelaars komen dinsdag opnieuw bijeen in de hoop het akkoord rond te krijgen. Al meer dan een jaar wordt gesproken over een staakt-het-vuren in de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

1 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

3 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

16 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

16 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

17 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

19 uur geleden