Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staakt-het-vuren Gaza nog dichterbij na nachtelijke 'doorbraak'

Staakt-het-vuren Gaza nog dichterbij na nachtelijke 'doorbraak'

DOHA/CAÏRO (ANP/RTR) - Een staakt-het-vuren in de Gazastrook is nog dichterbij na een "doorbraak" in Qatar, melden ingewijden aan persbureau Reuters. De Amerikaanse president Joe Biden zei maandag al dat Israël en Hamas "op het punt staan" om een akkoord te sluiten.

De gesprekken tussen Israël en Hamas in Doha werden volgens ingewijden bijgewoond door zowel vertegenwoordigers van de regering-Biden als door ambtenaren van aanstaand president Donald Trump. Israël en Hamas zouden maandag een conceptovereenkomst onder ogen hebben gekregen. Wat de nachtelijke "doorbraak" precies is geweest, wordt niet duidelijk.

The Times of Israel meldde maandag dat in de conceptovereenkomst gesproken wordt over het vrijlaten van 33 Israëlische gijzelaars in de eerste fase. Daarna moet de rest van de gijzelaars vrijkomen. Israël zou zich in ruil terugtrekken uit het grootste gedeelte van Gaza en Palestijnse gevangenen laten gaan. Israëlische troepen zouden wel aanwezig blijven in een nieuwe bufferzone om Israël te beschermen.

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken liet weten dat Hamas aan zet was. Hamas heeft laten weten klaar te zijn om een deal te sluiten. Onderhandelaars komen dinsdag opnieuw bijeen in de hoop het akkoord rond te krijgen. Al meer dan een jaar wordt gesproken over een staakt-het-vuren in de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Zelensky benoemt nieuwe commandant landmacht

KYIV (ANP/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft generaal Gennadi Sjapovalov aangesteld als nieuwe bevelhebber van de landmacht. Zijn voorganger, generaal Michailo Drapati, heeft begin deze maand om ontslag gevraagd. Hij voelt zich verantwoordelijk voor de dood van twaalf soldaten bij een Russische raketaanval op een opleidingscentrum.

3 uur geleden
IAEA meldt bombardement op onderzoeksreactor in aanbouw in Iran

WENEN (ANP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in Iran onder meer de zwaarwateronderzoeksreactor Khondab die in aanbouw is, geraakt volgens het Internationale Atoomenergieagentschap IAEA.

4 uur geleden
NBC: Israëlische luchtafweer minder effectief tegen raketten Iran

NEW YORK (ANP) - De luchtafweer van Israël lijkt steeds minder goed te functioneren. Volgens een Israëlische veiligheidsfunctionaris die nieuwszender NBC heeft gesproken, heeft het land de afgelopen 24 uur 65 procent van de door Iran afgevuurde raketten weten neer te halen. Dat is veel minder dan de 90 procent in de 24 uur daarvoor.

6 uur geleden
Witte Huis: binnen twee weken besluit over ingrijpen Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump komt binnen twee weken met een besluit of de Verenigde Staten Israël gaan helpen bij het bombarderen van Iraanse atoomfaciliteiten. Het Witte Huis heeft dat donderdag laten weten.

6 uur geleden
Geen akkoord over Europese anti-corruptierichtlijn

BRUSSEL (ANP) - De onderhandelingen over een Europese anti-corruptierichtlijn tussen de EU-lidstaten en het Europees Parlement zijn gestrand. Eerder deze week zag het ernaar uit dat de twee onderhandelende partijen het eens zouden kunnen worden over strengere regels, maar met name Duitsland en Italië vonden het voorstel te vergaand.

6 uur geleden
Iraanse rapper Toomaj Salehi lijkt opnieuw te zijn gearresteerd

TEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De populaire Iraanse rapper Toomaj Salehi, die kritisch is tegenover het regime van zijn land, zou opnieuw zijn opgepakt. Op zijn socialemediakanalen wordt gemeld dat hij op het eiland Kish in de Perzische Golf is aangehouden. Het is niet bekend waar en waarom hij wordt vastgehouden.

7 uur geleden
Spaanse koning geeft oud-tennisser Rafael Nadal erfelijke titel

MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe heeft oud-tennisser Rafael Nadal donderdag de adellijke titel van markies verleend. De voormalige topspeler mag zich voortaan markies van Llevant de Mallorca noemen als erkenning voor zijn bijdrage aan de Spaanse sportwereld.

8 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!