St. Juste en Boëtius verliezen met Mainz in degradatiestrijd
MAINZ (ANP) - Het laag geklasseerde FSV Mainz heeft in de Bundesliga de fraaie zege vorige week bij Eintracht Frankfurt (0-2) geen passend vervolg kunnen geven. De ploeg van de Nederlandse voetballers Jeremiah St. Juste, Jeffrey Bruma en Jean-Paul Boëtius ging op eigen veld met 0-1 onderuit tegen concurrent FC Augsburg. Het doelpunt viel al in de eerste minuut en kwam op naam van Florian Niederlechner.
Bij Mainz speelde verdediger St. Juste de gehele wedstrijd. Aanvaller Boëtius viel in de 65e minuut in. Verdediger Bruma behoorde niet tot de wedstrijdselectie. Bij FC Augsburg speelde verdediger Jeffrey Gouweleeuw als aanvoerder de wedstrijd uit.
Voor aanvaller Taiwo Awoniyi van Mainz duurde het duel nog geen twintig minuten. De 22-jarige Nigeriaan kwam na een botsing met een tegenstander hard met zijn hoofd op de grond neer. Na een langdurige behandeling werd hij met een nekbrace per brancard van het veld gehaald en naar een ziekenhuis gebracht. Volgens tv-station Sky heeft de oud-speler van NEC een zware hersenschudding opgelopen.
Met 31 punten bleef Mainz vijftiende op de ranglijst. Met nog drie competitieronden te gaan, staat de ploeg van trainer Achim Beierlorzer drie punten boven de degradatiezone. FC Augsburg nam wat meer afstand van de onderste regionen en bezet nu met 35 punten de dertiende plek.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
1 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
11 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
16 uur geleden