Sri Lanka vraagt IMF om noodfinanciering wegens ernstige crisis
WASHINGTON (ANP/RTR) - Sri Lanka heeft bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) om noodfinanciering gevraagd zodat het betalingsproblemen het hoofd kan bieden. Het Aziatische land beleeft een zware economische en financiële crisis door de nasleep van de coronapandemie, wanbeheer van de overheidsfinanciën en gestegen brandstofprijzen.
Door de crisis is Sri Lanka bijna door zijn internationale reserves heen. Dat maakt het moeilijk om essentiële zaken te importeren zoals brandstof, voedsel en medicijnen. Het ministerie van Financiën bevestigt nu dat de regering het IMF om snelle financiële hulp heeft gevraagd. Tegelijkertijd heeft het nabijgelegen India voorgesteld Sri Lanka te helpen bij het herstellen van de betalingsbalans.
Sri Lanka heeft de komende maanden 3 miljard dollar aan financiële hulp nodig, zei minister van Financiën Ali Sabry eerder. Hij hoopt dat het IMF, de Wereldbank en India de eilandstaat tegemoetkomen. Onlangs maakte de centrale bank van Sri Lanka bekend buitenlandse schulden voorlopig niet af te betalen.
Protesten
In Colombo, de belangrijkste zakenstad van het land, houden boze Sri Lankanen al wekenlang protesten tegen president Gotabaya Rajapaks en de hoge brandstof- en voedselprijzen. Dinsdag waren er opnieuw grote demonstraties nadat de prijzen voor benzine en diesel met respectievelijk 64 en 33 procent werden verhoogd.
Sri Lanka is voor een groot deel van zijn inkomsten afhankelijk van toerisme. In 2019 bleven toeristen grotendeels weg na terroristische aanslagen. Een jaar later maakte de coronacrisis internationale vliegreizen vrijwel onmogelijk.
Meer uit Financieel
DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft afgelopen kwartaal zijn grootste omzetgroei ooit geboekt. De inkomsten stegen met ruim twee derde vergeleken met drie maanden eerder dankzij de flink opgeschroefde Europese militaire bestedingen. Ook het aantal bestellingen nam verder toe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De droogte begint voor agrariërs inmiddels op meerdere plekken knellend te worden. Dat zegt land- en tuinbouworganisatie LTO. Van lege supermarktschappen lijkt op dit moment nog geen sprake.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Miljoenen Europeanen hebben al gestemd over de ontwerpen van de nieuwe eurobiljetten. Dat meldt de Europese Centrale Bank (ECB), die aangeeft dat de teller inmiddels op 6 miljoen staat. De tien mogelijke nieuwe ontwerpen werden vorige week door president Christine Lagarde gepresenteerd. Stemmen kan nog tot 21 september.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse maker van luxegoederen Hermès, vooral bekend van zijn zijden sjaals en peperdure tassen, heeft de verkopen in de eerste helft van dit jaar weten op te voeren. Het modehuis had wel veel last van de oorlog in het Midden-Oosten, waar veel vermogende klanten luxeproducten kopen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Energiebedrijf Vattenfall gaat een proef doen in Noord-Brabant en Limburg waarbij openbare laadplekken niet langer uitsluitend zijn bestemd voor elektrische auto's. Op geselecteerde locaties mogen ook automobilisten met een diesel- of benzineauto parkeren, zonder risico op een boete.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse autofabrikant BMW gaat 8000 banen schrappen, melden ingewijden tegenover het Duitse persbureau DPA. De banen verdwijnen door natuurlijk personeelsverloop en een vrijwillige ontslagregeling.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Brouwers hebben in de eerste helft van het jaar opnieuw minder bier verkocht. Volgens brancheorganisatie Nederlandse Brouwers staat de biersector "zwaar onder druk". De brouwers vrezen dat de aangekondigde verhoging van de bieraccijns per 1 januari volgend jaar de terugloop zal verergeren.
7 uur geleden