Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sri Lanka stopt verplichting betaald visum om toeristen te lokken

Sri Lanka stopt verplichting betaald visum om toeristen te lokken

COLOMBO (ANP/RTR) - De regering van Sri Lanka stopt voor 35 landen de verplichting om een betaald visum te hebben om het land binnen te reizen. Het in economische crisis verkerende land hoopt dat het verlenen van gratis toeristenvisa meer buitenlanders naar het eiland trekt. Sri Lanka volgt het voorbeeld van andere Aziatische landen zoals Thailand en Vietnam.

Gratis visa komen onder meer beschikbaar voor inwoners van Nederland, België, Groot-Brittannië, India, China, Rusland, Japan, Australië en nog een reeks Europese en Arabische landen. Sri Lanka rekent dit jaar op 2,3 miljoen bezoekers, maar met de gratis visa die vanaf 1 oktober verstrekt worden, moeten er straks meer mensen komen. In de eerste helft van dit jaar heeft het land circa 1,35 miljard euro verdiend aan toerisme.

Het land dat veel schulden heeft, kreeg de afgelopen jaren ook te maken met een diepe crisis in de toerismesector door internationale coronamaatregelen en door een ernstige financiële crisis in 2022. Groeiende inkomsten uit toerisme helpen nu naar verwachting zeker op korte termijn de economie te herstellen.

Sri Lanka, dat 22 miljoen inwoners heeft, kan zijn schuldenlast niet betalen, maar heeft over de afwikkeling voorlopige akkoorden bereikt met de landen die geld hebben geleend, inclusief China en India.

Meer uit Buitenland

Axios: VS en Iran staken aanvallen, dinsdag gesprek in Doha

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS en Iran hebben afgesproken om de aanvallen op elkaar te staken. Dat meldt Axios zondag op basis van een hoge Amerikaanse functionaris.

33 minuten geleden
Israël meldt vernietiging tunnel van Hezbollah in Zuid-Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zegt ondergrondse infrastructuur te hebben vernietigd die zou worden gebruikt door de Libanese beweging Hezbollah in een dorp in Zuid-Libanon. Dat staat in een gezamenlijke verklaring van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en minister van Defensie Israel Katz.

1 uur geleden
Poetin: Rusland zet offensief voort ongeacht voorstel Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat het Russische leger zijn offensief op Oekraïens grondgebied voortzet. Een recent voorstel van Kyiv om wederzijds af te zien van aanvallen met langeafstandsraketten verandert daar niets aan, aldus Poetin.

1 uur geleden
Geestelijken Iran willen einde gesprekken VS bij nieuwe schending

TEHERAN (ANP/DPA) - Invloedrijke Iraanse geestelijken hebben er in een gezamenlijke verklaring op aangedrongen de gesprekken met de Verenigde Staten onmiddellijk stop te zetten zodra de VS opnieuw het voorlopige akkoord tussen de twee landen schenden. De oproep was gericht aan de Iraanse president, de leden van de veiligheidsraad en het onderhandelingsteam.

2 uur geleden
Turkije: Israëlische erkenning genocide op Armeniërs is politiek

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije heeft fel uitgehaald naar Israël, omdat dat land eerder op zondag de slachtpartijen onder Armeniërs tijdens de Eerste Wereldoorlog als genocide had erkend. Turkije bestempelde dit als een "politiek" besluit om de eigen misdaden te verhullen. De Turkse president Erdogan heeft Israël eerder van genocide in Gaza beschuldigd en Israël zou nu zijn gram willen halen.

3 uur geleden
33 mensen gered na aardbevingen Venezuela, nog veel vermisten

CARACAS (ANP/RTR) - Sinds de dubbele aardbeving afgelopen week in Venezuela zijn 33 mensen gered die vastzaten onder het puin, meldt interim-president Delcy Rodríguez. Volgens de regering wordt nog gezocht naar honderden vermisten. Een door de politieke oppositie gepromote website spreekt echter van nog bijna 50.000 vermisten.

6 uur geleden
Duitsland meldt opnieuw warmterecord: 41,7 graden

COSCHEN/KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Duitse meteorologische dienst DWD heeft naar eigen zeggen weer een recordwarmte in het land gemeten met 41,7 graden. Een meetstation aan de Poolse grens in Coschen legde die temperatuur vast.

6 uur geleden