Sri Lanka bereikt akkoord met IMF over lening
COLOMBO (ANP/RTR) - Sri Lanka heeft een voorlopig akkoord bereikt met het Internationaal Monetair Fonds (IMF) over een lening. De Aziatische eilandstaat verkeert al maanden in een diepe economische en politieke crisis. Met de lening van 2,9 miljard dollar, omgerekend een vergelijkbaar bedrag in euro's, kan een begin worden gemaakt met het stabiliseren van de economie.
De situatie in Sri Lanka verslechterde begin dit jaar snel na de Russische inval in Oekraïne. Wereldwijd schoten toen de prijzen van olie en gas omhoog en dat leidde tot tekorten in het land. Nog altijd zijn er te weinig brandstoffen, maar ook aan voedsel en andere basisgoederen zoals kookolie is er een gebrek in het land.
Dat leidde tot een opstand tegen de politieke leiding, waarbij president Gotabaya Rajapaksa in juli het land ontvluchtte. Aan zijn opvolger Ranil Wickremesinghe is het nu om de problemen van het land te helpen verminderen. De lening van het IMF helpt daarbij, maar als voorwaarde moet Sri Lanka wel de nodige hervormingen doorvoeren. Bovendien heeft Sri Lanka voor haast 30 miljard dollar aan schulden uitstaan.
Japan heeft aangeboden om gesprekken met grote crediteuren als India en China over de herstructurering van die schuld te leiden. Het IMF roept alle schuldeisers op om samen te werken omdat anders de kans bestaat dat Sri Lanka's crisis wordt vergroot en het land helemaal niet zal kunnen terugbetalen.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
10 uur geleden