Spurs zonder Kane en Alli naar München
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur sluit de groepsfase van de Champions League af zonder Harry Kane en Dele Alli. De Engelse topspelers krijgen net als de verdedigers Jan Vertonghen en Serge Aurier even rust van manager José Mourinho. Zij blijven achter in Londen, terwijl de rest van de selectie naar Duitsland gaat voor het duel met Bayern München.
Beide clubs zijn al verzekerd van een plek in de knock-outfase. Bayern heeft na vijf groepswedstrijden de maximale score van vijftien punten, Tottenham volgt met tien punten. Begin oktober werden de Spurs voor eigen publiek vernederd door Bayern, dat in Londen met 7-2 won. Spits Kane maakte dit seizoen al zes doelpunten in de Champions League.
Mourinho kan door blessures geen beroep doen op zijn al langer uitgeschakelde keepers Hugo Lloris en Michel Vorm. Ben Davies, Erik Lamela, Harry Winks en Tanguy Ndombele bleven vanwege fysieke problemen ook achter in Londen. Onder Mourinho, opvolger van de ontslagen Mauricio Pochettino, zijn de Spurs bezig aan een opmars. Ze wonnen vier van de vijf duels met de Portugese trainer op de bank.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - De shirts die de spelers van Paris Saint-Germain droegen tijdens de finale van de Champions League tegen Arsenal hebben een recordbedrag van 744.439 euro opgebracht. Dit blijkt uit data van veilingplatform MatchWornShirt (MWS). De shirts van Ousmane Dembélé, Khvicha Kvaratskhelia, Désiré Doué en Marquinhos waren het meest populair. Zij vormen nu de top vier van hoogst geveilde shirts ooit via MWS.
45 minuten geledenTUNIS (ANP/BELGA/AFP) - De bondscoach van Tunesië, Sabri Lamouchi, is ontslagen na de 5-1-nederlaag tegen Zweden, meldt de Tunesische voetbalfederatie (FTF) op de nationale televisie. Lamouchi wordt vervangen door Hervé Renard, die tot enkele maanden geleden bondscoach van Saudi-Arabië was.
53 minuten geledenINGLEWOOD (ANP) - Iran is na een bewogen voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begonnen met een 2-2 gelijkspel tegen Nieuw-Zeeland. Het elftal van bondscoach Amir Ghalenoei kwam in de nacht van maandag op dinsdag in het Amerikaanse Los Angeles twee keer terug van een achterstand, maar wist de in het zwart spelende 'All Whites' niet te verslaan.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ziet geen aanleiding om maatregelen te nemen tegen assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans. De Australiër maakte kort voor de wedstrijd tussen Duitsland en Curaçao (7-1) een handgebaar dat in extreemrechtse kringen symbool staat voor witte suprematie. De VAR zegt dat hij dat gebaar onbedoeld maakte.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - De keeper van Kaapverdië, Josimar Vozinha, heeft er in enkele uren enkele miljoenen volgers op Instagram bijgekregen. Voorafgaand aan het duel met Spanje had de 40-jarige doelman zo'n 50.000 volgers op het sociale medium. In de nacht van maandag op dinsdag stond de teller op ruim 3,7 miljoen volgers.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Saudi-Arabië heeft in de nacht van maandag op dinsdag met een 1-1 gelijkspel tegen Uruguay opnieuw in de eerste groepswedstrijd van een WK voetbal verrast. Het elftal van de Griekse bondscoach Georgios Donis baarde, vier jaar na de sensationele zege op Argentinië op het WK van 2022 in Qatar, voor 62.000 toeschouwers in Miami opnieuw opzien tegen een Zuid-Amerikaanse tegenstander.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - België heeft met de nodige moeite een punt overgehouden aan zijn eerste groepsduel op het WK voetbal. De formatie van bondscoach Rudi Garcia speelde in het Seattle Stadium met 1-1 gelijk tegen Egypte.
7 uur geleden