Spurs wint dankzij vier assists Kane en vier goals Son
SOUTHAMPTON (ANP) - Met Harry Kane en Son Heung-min als uitblinkers heeft Tottenham Hotspur de uitwedstrijd tegen Southampton met 5-2 gewonnen. De Zuid-Koreaanse aanvaller Son scoorde vier keer op aangeven van Kane. De Engelse spits kwam in de slotfase zelf ook nog tot scoren.
Southampton kwam in het eigen St. Mary's-stadion na een half uur nog wel op voorsprong via Danny Ings, de spits die in de belangstelling staat van de Spurs. Op dat moment waren al drie doelpunten afgekeurd, waarvan twee van Kane vanwege buitenspel.
In de blessuretijd van de eerste helft trok Son de stand gelijk. Tussen de 47e en 73e minuut maakte de 28-jarige Zuid-Koreaan drie goals op rij, een officiële hattrick. Steeds kwam de assist van Kane, die daarmee een record in de Premier League evenaarde. Dennis Bergkamp, José Antonio Reyes, Cesc Fàbregas, Emmanuel Adebayor en Santi Cazorla leverden ook eens vier assists in één wedstrijd. Kane was wel de eerste die steeds dezelfde teamgenoot liet scoren.
Eerste keer
"Dit is de eerste keer in mijn leven dat ik vier doelpunten heb gemaakt", zei Son, die de wedstrijdbal mee naar huis kreeg. "Zonder mijn teamgenoten, en zeker de passes van Harry, was dat niet gelukt. Harry is de man van de wedstrijd. Ik ben blij dat hij na vier assists ook nog tot scoren kwam, want hij is een hongerige spits."
Nadat Kane in de 82e minuut zijn 144e doelpunt in de Premier League had gemaakt, maakte de spits plaats voor Steven Bergwijn. Ings deed uit een strafschop nog iets terug namens Southampton. Bij de Spurs ontbrak de teruggekeerde Gareth Bale nog in de selectie. Manager José Mourinho had daarin ook geen plaats voor Dele Alli, die op weg lijkt naar Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
10 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
10 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
11 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
13 uur geleden