Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spurs wint dankzij vier assists Kane en vier goals Son

Spurs wint dankzij vier assists Kane en vier goals Son

SOUTHAMPTON (ANP) - Met Harry Kane en Son Heung-min als uitblinkers heeft Tottenham Hotspur de uitwedstrijd tegen Southampton met 5-2 gewonnen. De Zuid-Koreaanse aanvaller Son scoorde vier keer op aangeven van Kane. De Engelse spits kwam in de slotfase zelf ook nog tot scoren.

Southampton kwam in het eigen St. Mary's-stadion na een half uur nog wel op voorsprong via Danny Ings, de spits die in de belangstelling staat van de Spurs. Op dat moment waren al drie doelpunten afgekeurd, waarvan twee van Kane vanwege buitenspel.

In de blessuretijd van de eerste helft trok Son de stand gelijk. Tussen de 47e en 73e minuut maakte de 28-jarige Zuid-Koreaan drie goals op rij, een officiële hattrick. Steeds kwam de assist van Kane, die daarmee een record in de Premier League evenaarde. Dennis Bergkamp, José Antonio Reyes, Cesc Fàbregas, Emmanuel Adebayor en Santi Cazorla leverden ook eens vier assists in één wedstrijd. Kane was wel de eerste die steeds dezelfde teamgenoot liet scoren.

Eerste keer

"Dit is de eerste keer in mijn leven dat ik vier doelpunten heb gemaakt", zei Son, die de wedstrijdbal mee naar huis kreeg. "Zonder mijn teamgenoten, en zeker de passes van Harry, was dat niet gelukt. Harry is de man van de wedstrijd. Ik ben blij dat hij na vier assists ook nog tot scoren kwam, want hij is een hongerige spits."

Nadat Kane in de 82e minuut zijn 144e doelpunt in de Premier League had gemaakt, maakte de spits plaats voor Steven Bergwijn. Ings deed uit een strafschop nog iets terug namens Southampton. Bij de Spurs ontbrak de teruggekeerde Gareth Bale nog in de selectie. Manager José Mourinho had daarin ook geen plaats voor Dele Alli, die op weg lijkt naar Paris Saint-Germain.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

3 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

3 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

3 uur geleden
Middlesbrough eist uitsluiting Southampton na spionage

MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.

4 uur geleden
Middenvelder Oosting verruilt FC Groningen voor PEC Zwolle

GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.

4 uur geleden
Doelman Neuer (40) verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.

5 uur geleden
FC Utrecht-spits Haller niet in WK-selectie Ivoorkust

YAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.

5 uur geleden