Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spurs wint dankzij vier assists Kane en vier goals Son

Spurs wint dankzij vier assists Kane en vier goals Son

SOUTHAMPTON (ANP) - Met Harry Kane en Son Heung-min als uitblinkers heeft Tottenham Hotspur de uitwedstrijd tegen Southampton met 5-2 gewonnen. De Zuid-Koreaanse aanvaller Son scoorde vier keer op aangeven van Kane. De Engelse spits kwam in de slotfase zelf ook nog tot scoren.

Southampton kwam in het eigen St. Mary's-stadion na een half uur nog wel op voorsprong via Danny Ings, de spits die in de belangstelling staat van de Spurs. Op dat moment waren al drie doelpunten afgekeurd, waarvan twee van Kane vanwege buitenspel.

In de blessuretijd van de eerste helft trok Son de stand gelijk. Tussen de 47e en 73e minuut maakte de 28-jarige Zuid-Koreaan drie goals op rij, een officiële hattrick. Steeds kwam de assist van Kane, die daarmee een record in de Premier League evenaarde. Dennis Bergkamp, José Antonio Reyes, Cesc Fàbregas, Emmanuel Adebayor en Santi Cazorla leverden ook eens vier assists in één wedstrijd. Kane was wel de eerste die steeds dezelfde teamgenoot liet scoren.

Eerste keer

"Dit is de eerste keer in mijn leven dat ik vier doelpunten heb gemaakt", zei Son, die de wedstrijdbal mee naar huis kreeg. "Zonder mijn teamgenoten, en zeker de passes van Harry, was dat niet gelukt. Harry is de man van de wedstrijd. Ik ben blij dat hij na vier assists ook nog tot scoren kwam, want hij is een hongerige spits."

Nadat Kane in de 82e minuut zijn 144e doelpunt in de Premier League had gemaakt, maakte de spits plaats voor Steven Bergwijn. Ings deed uit een strafschop nog iets terug namens Southampton. Bij de Spurs ontbrak de teruggekeerde Gareth Bale nog in de selectie. Manager José Mourinho had daarin ook geen plaats voor Dele Alli, die op weg lijkt naar Paris Saint-Germain.

Meer uit Voetbal

Oud-bondscoach Gattuso nieuwe trainer Lazio

ROME (ANP) - Oud-voetballer Gennaro Gattuso is de nieuwe trainer van Lazio. De 48-jarige wereldkampioen van 2006, die begin april vertrok als bondscoach van Italië na het mislopen van het WK-ticket, is bij de club uit Rome de opvolger van de Italiaan Maurizio Sarri. Zijn landgenoot moest vertrekken na de negende plaats in de competitie en de verloren bekerfinale.

1 uur geleden
Spaanse coach García na vertrek bij Ajax aan de slag in Polen

SZCZECIN (ANP) - Trainer Óscar García heeft enkele dagen na zijn vertrek bij Ajax een nieuwe club gevonden. De Spanjaard gaat aan de slag bij Pogoń Szczecin, een club uit de hoogste Poolse divisie.

2 uur geleden
Algerije neemt op WK in slotfase afstand van Jordanië

SAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.

9 uur geleden
Haaland met twee doelpunten aan basis van Noorse zege op Senegal

EAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.

12 uur geleden
Frankrijk verslaat Irak, duel twee uur onderbroken door noodweer

PHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).

14 uur geleden
Duel tussen Frankrijk en Irak hervat, fans terug in stadion

PHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.

14 uur geleden
Tweede helft van duel Frankrijk met Irak uitgesteld door noodweer

PHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.

16 uur geleden