Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spurs wint dankzij vier assists Kane en vier goals Son

Spurs wint dankzij vier assists Kane en vier goals Son

SOUTHAMPTON (ANP) - Met Harry Kane en Son Heung-min als uitblinkers heeft Tottenham Hotspur de uitwedstrijd tegen Southampton met 5-2 gewonnen. De Zuid-Koreaanse aanvaller Son scoorde vier keer op aangeven van Kane. De Engelse spits kwam in de slotfase zelf ook nog tot scoren.

Southampton kwam in het eigen St. Mary's-stadion na een half uur nog wel op voorsprong via Danny Ings, de spits die in de belangstelling staat van de Spurs. Op dat moment waren al drie doelpunten afgekeurd, waarvan twee van Kane vanwege buitenspel.

In de blessuretijd van de eerste helft trok Son de stand gelijk. Tussen de 47e en 73e minuut maakte de 28-jarige Zuid-Koreaan drie goals op rij, een officiële hattrick. Steeds kwam de assist van Kane, die daarmee een record in de Premier League evenaarde. Dennis Bergkamp, José Antonio Reyes, Cesc Fàbregas, Emmanuel Adebayor en Santi Cazorla leverden ook eens vier assists in één wedstrijd. Kane was wel de eerste die steeds dezelfde teamgenoot liet scoren.

Eerste keer

"Dit is de eerste keer in mijn leven dat ik vier doelpunten heb gemaakt", zei Son, die de wedstrijdbal mee naar huis kreeg. "Zonder mijn teamgenoten, en zeker de passes van Harry, was dat niet gelukt. Harry is de man van de wedstrijd. Ik ben blij dat hij na vier assists ook nog tot scoren kwam, want hij is een hongerige spits."

Nadat Kane in de 82e minuut zijn 144e doelpunt in de Premier League had gemaakt, maakte de spits plaats voor Steven Bergwijn. Ings deed uit een strafschop nog iets terug namens Southampton. Bij de Spurs ontbrak de teruggekeerde Gareth Bale nog in de selectie. Manager José Mourinho had daarin ook geen plaats voor Dele Alli, die op weg lijkt naar Paris Saint-Germain.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft na gelijkspel tegen Napoli aan kop Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.

12 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli verlengt contract bij FC Porto

PORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.

12 uur geleden
De Jong mag Supercup niet als captain als eerste omhooghouden

JEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.

13 uur geleden
Barcelona verovert Supercup na zege op Real Madrid, rood De Jong

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.

13 uur geleden
Lazio boekt met debutant Taylor nipte zege bij Hellas Verona

VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.

15 uur geleden
Bayern München begint 2026 met grote zege op Wolfsburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.

15 uur geleden
Sparta na winst op Heracles naar achtste plaats in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.

16 uur geleden