Spurs werken samen met Formule 1 en bouwen kartbaan onder stadion
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur laat onder de zuidvleugel van het stadion een kartbaan maken. De aanleg van de baan maakt onderdeel uit van een nieuwe samenwerking voor vijftien jaar met de Formule 1, meldt de Engelse voetbalclub.
"Sinds de bouw van dit stadion is het altijd onze ambitie geweest om te zien hoe ver we de grenzen kunnen verleggen in het leveren van ervaringen van wereldklasse die het hele jaar door mensen van over de hele wereld zullen aantrekken", zegt Spurs-voorzitter Daniel Levy in een verklaring.
In het stadion van Tottenham werden eerder al American football-wedstrijden, rugbywedstrijden en bokswedstrijden georganiseerd. Ook zijn er geregeld concerten.
Op de kartbaan, de langste indoorbaan van Londen, kunnen officiële wedstrijden gehouden worden. Tottenham en de Formule 1 zeggen dat het doel van hun project is om "stageplaatsen en carrièremogelijkheden te creëren voor lokale jongeren en meer diversiteit te brengen in de autosportindustrie, met name voor vrouwen en ondervertegenwoordigde groepen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting treft vrijdag bij haar rentree in het internationale shorttrackcircuit haar landgenote Xandra Velzeboer. Beide rijdsters zijn op de olympische 1500 meter in Milaan ingedeeld in de vijfde kwartfinale, blijkt uit het vrijgegeven schema.
36 minuten geledenFUJAIRAH (ANP) - De Italiaan Jonathan Milan heeft de vierde etappe gewonnen van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De 25-jarige wielrenner van Lidl - Trek was na 182 kilometer duidelijk de snelste in de sprint in kustplaats Fujairah. De Brit Ethan Vernon werd tweede, voor Jonathans twee jaar jongere broer Matteo Milan.
59 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.
3 uur geledenROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.
5 uur geleden