Spurs-trainer Mourinho moppert op arbitrage
LONDEN (ANP) - José Mourinho had na de eerste wedstrijd van Tottenham Hotspur in ruim drie maanden tijd heel wat te klagen. De Portugese trainer richtte zich daarbij vooral op de arbitrage. Mourinho was boos over de gelijkmaker die zijn ploeg in de slotfase van de thuiswedstrijd tegen Manchester United moest incasseren uit een strafschop (1-1).
"Ik ben niet blij met de eerste penalty en ik ben ook niet blij met de tweede penalty", zei Mourinho. "Ik ben niet blij met de VAR bij de eerste penalty. De scheidsrechter kan daar een fout maken, maar de VAR is er dan om het op te lossen." De bal ging op de stip nadat Paul Pogba gretig was gaan liggen na een duel met Eric Dier, die hij eerst met een fraaie schijnbeweging had gefopt. Bruno Fernandes schoot vanaf 11 meter de gelijkmaker binnen.
In de blessuretijd wees scheidsrechter Jon Moss nogmaals naar de stip toen Fernandes neer ging, maar volgens de videoarbiter was er geen sprake van een overtreding. "Bij de tweede penalty was ik niet blij met de scheidsrechter", zei Mourinho. "In de aanloop naar dat moment gaf hij geen vrije trap. En het was geen penalty. In dit geval nam de VAR wel de juiste beslissing. De arbitrage had Fernandes wel moeten bestraffen voor zijn theatrale val."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
16 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
16 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
20 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
22 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
23 uur geleden