Spurs naderen Champions League na 3-0-zege op rivaal Arsenal
LONDEN (ANP) - De strijd tussen Arsenal en Tottenham Hotspur om het vierde ticket voor de Champions League in de Premier League blijft ongemeen spannend. De Spurs boekten vrijdag een overtuigende zege van 3-0 op Arsenal, waardoor het verschil in punten tussen de twee Londense rivalen nog maar 1 punt bedraagt. Arsenal is nog de nummer 4 met 66 punten, maar de Spurs zijn op 65 punten gekomen.
Spits Harry Kane nam Tottenham bij de hand door de eerste twee doelpunten voor zijn rekening te nemen. Hij verzilverde na 22 minuten een strafschop en kopte in de 37e minuut raak vanuit een corner. Arsenal speelde bij die tweede goal al met een man minder. Rob Holding moest na 33 minuten inrukken na zijn tweede gele kaart.
Vlak na rust viel de derde treffer voor de Spurs. De Zuid-Koreaan Son Heung-min kreeg na wat gerommel in de defensie van Arsenal de bal voor zijn voeten en haalde feilloos uit. De Spurs scoorden daarna niet meer, maar controleerden wel de wedstrijd. Steven Bergwijn mocht als invaller nog zo'n 20 minuten meespelen bij Tottenham.
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
4 uur geleden