Spurs gelijk tegen United ondanks openingstreffer Bergwijn
LONDEN (ANP) - Steven Bergwijn heeft in zijn eerste wedstrijd na lang blessureleed voor Tottenham Hotspur tegen Manchester United opnieuw zijn waarde bewezen met de openingstreffer. De Spurs konden de voorsprong echter niet vasthouden. De wedstrijd in het lege Tottenham Hotspur Stadium eindigde in 1-1.
Bergwijn, die in januari overkwam van PSV, raakte geblesseerd aan zijn linkerenkel in het duel bij Burnley op 7 maart en leek niet meer in actie te kunnen komen dit seizoen. Door de onderbreking van de competitie door het coronavirus had de aanvaller meer tijd om te herstellen en kon hij weer meedoen bij de hervatting van het seizoen. Hij stond er meteen. Met een rush in de 27e minuut was hij de verdedigers van United te snel af en schoot hij hard raak langs doelman David De Gea.
Diep in de tweede helft kon United gelijk maken uit een strafschop. Eric Dier maakte een overtreding op de ingevallen Paul Pogba en Bruno Fernandes benutte de strafschop. De Portugees leek vlak voor tijd nog een strafschop te krijgen na opnieuw een overtreding van Dier, maar de VAR draaide de beslissing terug.
Tussenstand
Tottenham en coach José Mourinho schieten met het gelijkspel niet veel op. De club uit Londen blijft achtste en heeft met 42 punten er vier minder dan nummer vijf United. Chelsea dat vierde staat, een plek die recht geeft op het spelen van Champions League volgend seizoen, heeft zes punten meer dan de Spurs.
Voor Bergwijn was het ondanks het gelijkspel een fijne terugkeer op het veld. De aanvaller was verantwoordelijk voor de laatste drie keer dat de Spurs op voorsprong kwamen in de Engelse competitie. Hij scoorde in alle drie zijn thuisduels in de Premier League en deed daarmee hetzelfde als Rafael van der Vaart in seizoen 2010-2011.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
3 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
16 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
20 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
20 uur geleden