
Sprintvrouwen 4x100 meter naar finale WK estafette
GUANGZHOU (ANP) - De atletes op de 4x100 meter estafette hebben op de World Relays in het Chinese Guangzhou de finale gehaald. Dat betekent dat het Nederlandse sprintkwartet zich heeft gekwalificeerd voor de WK atletiek in september in Tokio.
Anne van de Wiel, Marije van Hunenstijn, Minke Bisschops en Britt de Blauw sprintten in hun serie naar de derde plaats in 43,13 seconden, achter de Verenigde Staten (42,86) en Canada (43,11). De eerste twee plaatsten zich rechtstreeks voor de finale op zondag, het Oranjekwartet verdiende de finaleplek met zijn goede tijd.
Onyema Adigida, Taymir Burnet, Xavi Mo-Ajok en Elvis Afrifa liepen met 38,20 de zevende tijd van de 26 deelnemende landen op de 4x100 meter. Maar het team eindigde als derde in zijn heat en dat betekende op dit estafettenummer geen plek in de finale. Alleen de eerste twee uit de vier heats kwalificeerden zich voor de eindstrijd.
Mannenteams
Liemarvin Bonevacia, Nick Smidt, Isaya Klein Ikkink en Jonas Phijffers kwamen tekort in de series van de 4x400 meter. Het viertal eindigde als vierde in de heat in een tijd van 3.02,94. Ook op dit onderdeel plaatsten alleen de eerste twee uit de vier series zich voor de finale.
De mannenteams op de 4x100 en 4x400 krijgen zondag nogmaals een kans om een van de veertien beschikbare startbewijzen voor de WK in Tokio te bemachtigen.
De Atletiekunie vaardigde geen estafetteteams op de 4x400 meter gemengd en de 4x400 meter voor vrouwen af naar de World Relays, het officieuze WK estafette. Deze ploegen staan met hun tijden zo hoog op de wereldranglijst, dat bondscoach Laurent Meuwly ervan uitgaat dat zij sowieso meedoen in Tokio. Om die reden ontbreken de toppers Femke Bol en Lieke Klaver in Guangzhou.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben in de Pro League opnieuw van Ierland gewonnen. Het elftal van bondscoach Jeroen Delmee was in het Wagener-stadion in Amstelveen met 6-2 te sterk. Woensdag won Oranje al met 2-0 van de Ieren.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Atlete Lieke Klaver is bij de Diamond League-meeting in de Noorse hoofdstad Oslo als vijfde geëindigd op de 400 meter. De Europees kampioene indoor liep een tijd van 50,64 seconden. Ze was niet opgewassen tegen de Amerikaanse Isabella Whittaker, die in het Bislett Stadion in 49,58 won vlak voor de Noorse Henriette Jaeger (49,62) en de Britse Amber Anning (50,24).
7 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Zwemmers Marrit Steenbergen en Koen de Groot hebben zich bij de NK zwemmen in Amersfoort met een titel op respectievelijk de 100 meter vrije slag en de 50 meter schoolslag geplaatst voor de WK zwemmen volgende maand in Singapore. Ook Kai van Westering veroverde met zijn Nederlandse titel op de 100 meter rugslag een WK-ticket.
9 uur geledenROSMALEN (ANP) - Daniil Medvedev is goed begonnen aan het grastoernooi van Rosmalen. De als eerste geplaatste Rus won in de tweede ronde van de Fransman Adrian Mannarino, die als lucky loser tot het hoofdtoernooi was toegelaten. Het werd 7-6 (6) 6-4.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyvrouwen hebben Spanje in de Pro League kansloos gelaten. Het team van bondscoach Raoul Ehren was in het Wagener-stadion in Amstelveen met liefst 11-2 te sterk. Een dag eerder stonden beide landen ook tegenover elkaar en toen was het verschil met 3-2 een stuk kleiner.
9 uur geledenMÂCON (ANP) - Wielrenner Jake Stewart heeft de vijfde etappe van het Critérium du Dauphiné gewonnen. De Britse renner van Israel - Premier Tech was na 183 kilometer tussen Saint-Priest en Mâcon de beste in de sprint voor de Fransman Axel Laurence en de Noor Søren Waerenskjold. Mathieu van der Poel eindigde als negende.
11 uur geledenGSTAAD (ANP) - Demi Vollering heeft in de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland naast de zege gegrepen. De 28-jarige wielrenster van FDJ-Suez werd in de rit met start en finish in Gstaad in de sprint geklopt door medevluchtster Marlen Reusser uit Zwitserland, die daarmee ook de eerste leider wordt. Katarzyna Niewiadoma uit Polen werd op bijna twee minuten derde.
12 uur geleden