Sprintsters zevende in olympische finale 4x100 meter estafette
SAINT-DENIS (ANP) - De Nederlandse sprintsters zijn op de Olympische Spelen van Parijs als zevende geëindigd in de finale van de 4x100 meter. Isabel van den Berg, Marije van Hunenstijn, Minke Bisschops en Tasa Jiya kwamen in het Stade de France als achtste over de finish, maar schoven een plekje op door de diskwalificatie van de Zwitserse ploeg. Hun tijd van 42,74 was een fractie minder snel dan in de series (42,64).
De Verenigde Staten won het goud in 41,78, het zilver was voor Groot-Brittannië in 41,85 en brons ging naar Duitsland in 41.97.
Een medaille was te hoog gegrepen voor het vrouwenteam, dat eerder deze zomer wel een bronzen medaille behaalde op de 4x100 meter bij de EK in Rome. Het kwartet had zich als achtste geplaatst voor de finale.
Vooraf kondigden de vier sprintsters een alles-of-nietsrace aan waarin ze risico wilden nemen met de wissels. Op dat punt kunnen ze hun grootste winst boeken. In de finale liepen de wissels goed, maar een hoge klassering of toptijd leverde het niet op.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
15 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
17 uur geleden