
Sprintster Thomas wint titel 200 meter VS met beste seizoenstijd
EUGENE (ANP) - Sprintster Gabby Thomas heeft bij de Amerikaanse atletiekkampioenschappen met de beste wereldjaarprestatie de 200 meter gewonnen. Thomas bleef met een tijd van 21,60 seconden Sha'Carri Richardson voor, die eerder de 100 meter had gewonnen.
Thomas, winnares van brons op de Olympische Spelen van Tokio in 2021, had in de halve finales met 21,86 al de beste seizoenstijd gelopen. Shericka Jackson had die tijd daarna verbeterd toen ze met 21,71 de 200 meter won bij de Jamaicaanse kampioenschappen.
Erriyon Knighton won de 200 meter bij de sprinters voor Kenny Bednarek in een tijd van 19,72 seconden. Regerend wereldkampioen Noah Lyles ontbrak. Hij is al geplaatst voor de 200 meter voor de WK in Boedapest in augustus. Fred Kerley, de regerend wereldkampioen op de 100 meter en zijn voorganger uit 2019, Christian Coleman, wisten zich op de 200 meter niet te plaatsen.
Rasheed Broadbell liep bij de Jamaicaanse kampioenschappen de beste wereldjaarprestatie op de 110 meter horden. Hij versloeg olympisch kampioen Hansle Parchment met een tijd van 12,94 seconden. Daarmee was hij sneller dan de 12,96 die de Amerikaan Cordell Tinch dit jaar had gelopen en verbeterde hij ook zijn persoonlijk record van 12,99. Parchment eindigde als tweede in 13,12.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
5 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
20 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
22 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
23 uur geleden