
Sprintster Thomas wint titel 200 meter VS met beste seizoenstijd
EUGENE (ANP) - Sprintster Gabby Thomas heeft bij de Amerikaanse atletiekkampioenschappen met de beste wereldjaarprestatie de 200 meter gewonnen. Thomas bleef met een tijd van 21,60 seconden Sha'Carri Richardson voor, die eerder de 100 meter had gewonnen.
Thomas, winnares van brons op de Olympische Spelen van Tokio in 2021, had in de halve finales met 21,86 al de beste seizoenstijd gelopen. Shericka Jackson had die tijd daarna verbeterd toen ze met 21,71 de 200 meter won bij de Jamaicaanse kampioenschappen.
Erriyon Knighton won de 200 meter bij de sprinters voor Kenny Bednarek in een tijd van 19,72 seconden. Regerend wereldkampioen Noah Lyles ontbrak. Hij is al geplaatst voor de 200 meter voor de WK in Boedapest in augustus. Fred Kerley, de regerend wereldkampioen op de 100 meter en zijn voorganger uit 2019, Christian Coleman, wisten zich op de 200 meter niet te plaatsen.
Rasheed Broadbell liep bij de Jamaicaanse kampioenschappen de beste wereldjaarprestatie op de 110 meter horden. Hij versloeg olympisch kampioen Hansle Parchment met een tijd van 12,94 seconden. Daarmee was hij sneller dan de 12,96 die de Amerikaan Cordell Tinch dit jaar had gelopen en verbeterde hij ook zijn persoonlijk record van 12,99. Parchment eindigde als tweede in 13,12.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.
1 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.
2 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Ben Healy won in 2023 al een etappe in de Giro d'Italia. Maar met zijn ritzege in de Tour de France was de 24-jarige Ier van EF Education - EasyPost pas echt dolgelukkig. "Het is ongelooflijk. Dit is waar ik zo hard voor gewerkt heb", vertelde Healy in het flashinterview nadat hij met een lange solo de zesde etappe op zijn naam had geschreven.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is er ook bij haar derde halve finale op Wimbledon niet in geslaagd de finale te bereiken. De Amerikaanse Amanda Anisimova versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld in drie sets en bereikte voor het eerst in haar carrière de finale van een grandslamtoernooi: 6-4 4-6 6-4.
3 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel is weer geletruidrager in de Tour de France. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck trok in de zesde etappe ten aanval in een groep van acht renners. Na een lastige finale bereikte hij als achtste de finish met net genoeg voorsprong om de leiding in het klassement weer over te nemen van de Sloveen Tadej Pogacar. Het verschil tussen beiden bedraagt nu 1 seconde.
3 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP/DPA) - Tadej Pogacar is van plan om na de Tour de France ook de Vuelta te rijden. Dat bevestigde teambaas Mauro Gianetti van de ploeg UAE Team Emirates. "De Vuelta staat op zijn programma", bevestigde de oud-renner tegenover website Vélo.
3 uur geleden