Sprintster Seedo uitgeschakeld in series 60 meter op WK indoor
BELGRADO (ANP) - Sprintster N'ketia Seedo is bij de WK indoor in Belgrado blijven steken in de series van de 60 meter. De Nederlands kampioene op het kortste sprintnummer eindigde in haar serie op de vijfde plaats met een tijd van 7,30 seconden. Die tijd bleek net niet snel genoeg om door te gaan naar de halve finales.
De eerste drie uit iedere serie plaatsten zich automatisch, samen met zes vrouwen die daarna de beste tijden klokten (tijdsnelsten). Seedo, die in Belgrado debuteert op een groot internationaal toernooi bij de senioren, bleef daar één honderdste van een seconde van verwijderd. De Deense Ida Karstoft ging met 7,29 wel door. De Amerikaanse Mikiah Brisco was de snelste in de ochtend met 7,03.
Seedo veroverde vorige maand in Apeldoorn haar tweede Nederlandse titel op de 60 meter in 7,25. De limiet voor deelname aan de WK indoor stond op 7,30.
Isayah Boers
Op de 400 meter bleef Isayah Boers ook steken in de series. Hij eindigde in zijn heat als vierde in 47,07 en kwam daarmee ook niet in de buurt van de tijdsnelsten. De 22-jarige Boers, die een Jamaicaanse moeder heeft, had bij de beste twee moeten zitten om rechtstreeks door te gaan.
Boers had zich met een scherpe tijd van 46,21 geplaatst voor zijn eerste grote toernooi. Liemarvin Bonevacia, de snelste Europeaan van dit jaar op de 400 meter met 45,48, liep een dag voor de WK indoor een hamstringblessure op en moest zich afmelden. Bonevacia haalde vorig jaar op de Olympische Spelen in Tokio de finale van de 400 meter. Hij eindigde daarin als achtste en laatste. Met de estafetteploeg pakte hij zilver op de 4x400 meter.
Meer uit Sport
BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
4 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
6 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geleden