Sprintster Seedo uitgeschakeld in series 60 meter op WK indoor
BELGRADO (ANP) - Sprintster N'ketia Seedo is bij de WK indoor in Belgrado blijven steken in de series van de 60 meter. De Nederlands kampioene op het kortste sprintnummer eindigde in haar serie op de vijfde plaats met een tijd van 7,30 seconden. Die tijd bleek net niet snel genoeg om door te gaan naar de halve finales.
De eerste drie uit iedere serie plaatsten zich automatisch, samen met zes vrouwen die daarna de beste tijden klokten (tijdsnelsten). Seedo, die in Belgrado debuteert op een groot internationaal toernooi bij de senioren, bleef daar één honderdste van een seconde van verwijderd. De Deense Ida Karstoft ging met 7,29 wel door. De Amerikaanse Mikiah Brisco was de snelste in de ochtend met 7,03.
Seedo veroverde vorige maand in Apeldoorn haar tweede Nederlandse titel op de 60 meter in 7,25. De limiet voor deelname aan de WK indoor stond op 7,30.
Isayah Boers
Op de 400 meter bleef Isayah Boers ook steken in de series. Hij eindigde in zijn heat als vierde in 47,07 en kwam daarmee ook niet in de buurt van de tijdsnelsten. De 22-jarige Boers, die een Jamaicaanse moeder heeft, had bij de beste twee moeten zitten om rechtstreeks door te gaan.
Boers had zich met een scherpe tijd van 46,21 geplaatst voor zijn eerste grote toernooi. Liemarvin Bonevacia, de snelste Europeaan van dit jaar op de 400 meter met 45,48, liep een dag voor de WK indoor een hamstringblessure op en moest zich afmelden. Bonevacia haalde vorig jaar op de Olympische Spelen in Tokio de finale van de 400 meter. Hij eindigde daarin als achtste en laatste. Met de estafetteploeg pakte hij zilver op de 4x400 meter.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
46 minuten geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
5 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
12 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
17 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
18 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
20 uur geleden