Sprintster Seedo uitgeschakeld in series 60 meter op WK indoor
BELGRADO (ANP) - Sprintster N'ketia Seedo is bij de WK indoor in Belgrado blijven steken in de series van de 60 meter. De Nederlands kampioene op het kortste sprintnummer eindigde in haar serie op de vijfde plaats met een tijd van 7,30 seconden. Die tijd bleek net niet snel genoeg om door te gaan naar de halve finales.
De eerste drie uit iedere serie plaatsten zich automatisch, samen met zes vrouwen die daarna de beste tijden klokten (tijdsnelsten). Seedo, die in Belgrado debuteert op een groot internationaal toernooi bij de senioren, bleef daar één honderdste van een seconde van verwijderd. De Deense Ida Karstoft ging met 7,29 wel door. De Amerikaanse Mikiah Brisco was de snelste in de ochtend met 7,03.
Seedo veroverde vorige maand in Apeldoorn haar tweede Nederlandse titel op de 60 meter in 7,25. De limiet voor deelname aan de WK indoor stond op 7,30.
Isayah Boers
Op de 400 meter bleef Isayah Boers ook steken in de series. Hij eindigde in zijn heat als vierde in 47,07 en kwam daarmee ook niet in de buurt van de tijdsnelsten. De 22-jarige Boers, die een Jamaicaanse moeder heeft, had bij de beste twee moeten zitten om rechtstreeks door te gaan.
Boers had zich met een scherpe tijd van 46,21 geplaatst voor zijn eerste grote toernooi. Liemarvin Bonevacia, de snelste Europeaan van dit jaar op de 400 meter met 45,48, liep een dag voor de WK indoor een hamstringblessure op en moest zich afmelden. Bonevacia haalde vorig jaar op de Olympische Spelen in Tokio de finale van de 400 meter. Hij eindigde daarin als achtste en laatste. Met de estafetteploeg pakte hij zilver op de 4x400 meter.
Meer uit Sport
NAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
8 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
15 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
15 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
17 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
23 uur geleden