Sprintploegen azen op massasprint in Valence in tiende Touretappe
ALBERTVILLE (ANP) - De wielrenners hebben in de tiende etappe van de Tour de France, een dag na de rustdag, geen loodzware rit op het programma staan. Maar het is de vraag of de sprinters en hun ploegen sterk genoeg zijn om het tot een massasprint te laten komen.
De rit voert van Albertville, in 1992 gastheer van de Olympische Spelen, in zuidwestelijke richting over 190,7 kilometer naar Valence. In het begin van de etappe ligt de enige beklimming voor het bergklassement, de 7 kilometer lange Col de Couz van de vierde categorie. Op zo'n 40 kilometer van de streep gaat de weg echter nog eens over 5 kilometer omhoog en daar zullen de sprinters moeten zorgen dat ze niet hoeven te lossen.
Drie keer eerder kwam de Tour aan in Valence. In 1996 won de Colombiaan José Jaime González uit een groep vluchters. In 2015 en in 2018 eindigde de etappe in een sprint, met zeges voor de Duitser André Greipel en de Slowaak Peter Sagan. Beide renners bevinden zich nu ook weer in het peloton.
De Sloveense geletruidrager Tadej Pogacar stapt na de rustdag op met een voorsprong van 2 minuten op de Australiër Ben O'Connor. De Brit Mark Cavendish verdedigt de groene puntentrui en de Colombiaan Nairo Quintana de bollentrui.
De start is om 13.20 uur in Albertville. De eerste renner wordt rond 17.30 uur in Valence verwacht.
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
10 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
11 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
11 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
1 dag geleden